Емоційна нестійкість

Емоційна нестійкість - причини.

Людині властиво відчувати емоції, це корисно для нервової системи, але коли вони починають проявлятися дуже яскраво і нестримано, то мова вже йде не про норму, а про розлад особистості, або емоційну нестійкість. Подібний стан досить небезпечний, тому при перших ознаках необхідно звертатися за кваліфікованою допомогою.

Синдром емоційної нестійкості

Емоційно-вольова нестійкість буває двох типів:

Імпульсивний тип. Його основною відмінною особливістю є те, що людина починає робити несподівані і необдумані вчинки, які не можна назвати розумними тільки через випробовувані нею емоції. Люди з подібним розладом погано реагують на критику, тобто можуть проявити агресію у відповідь на прості і тактовні зауваження.

Прикордонний тип. Він часто проявляється в підлітковому віці, виражається такий розлад в тому, що людина надмірно бурхливо реагує на будь-які життєві ситуації, починає гіперболізувати власні невдачі. Нерідко результатом такої нестійкості стає вживання наркотиків і алкоголю.

Причини виникнення емоційної нестійкості

Причин виникнення синдрому емоційно вольової нестійкості багато, наприклад, вона може виникнути в результаті психологічної травми або ж через порушення гормонального фону. Тому самостійно займатися лікуванням не можна, спочатку необхідно пройти діагностику та виявити фактор, який спровокував виникнення даного розладу.

Головне завдання родичів і друзів людини з емоційною нестійкістю – це переконати свого близького звернутися до лікаря, для досягнення цієї мети доведеться витратити чимало сил, адже, як правило, люди з подібним розладом вважають, що у них все в порядку і відмовляються визнавати наявність проблеми.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Мария

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.