Ви вмієте розмовляти з чоловіком?

Ви вмієте розмовляти з чоловіком?

Шлюб (весілля) неначе переїзд до іншої країни. Якщо хочете, аби вас розуміли опануйте «іноземну» мову подружнього спілкування. Звичайно, підручника під назвою «Короткий курс чоловічої мови» не існує. Але розуміння того, що чоловіки й жінки одні й ті ж слова сприймають по-різному, не завадить нікому.

Отож прислухаймося до рекомендацій психологів

По-перше, змиріться з тим, що чоловіки зазвичай використовують більше іменників та дієслів, а жінки прикметників та прислівників. До того ж чоловіки вважають, що комплімент тим цінніший, чим рідше звучить. Якщо чоловік каже, що «це мило», вважайте те найвищою оцінкою і не примушуйте його розквітчувати її прикметниками. Звичайно, відмінності між чоловіком жінкою у мові можуть дратувати і тих, й інших («ceнтиментальні базіки», «прямолінійні тупаки»). Але лише доти, доки людина не навчиться, розшифровувати висловлювання співрозмовника.

По-друге, розповідаючи щось чоловікові, спершу зацікавте його – скажіть найголовніше, а лише потім вдавайтеся до деталей, котрі можуть привернути його увагу. Якщо ж, поступово нагнітатимете напруження, чоловік може втратити інтерес до розмови.

По-третє, фраза: «Гадаю, ти надто неуважний» сприймається, як холодна констатація факту, а слова: «Я відчуваю, що ти неуважний» звучать, як жалібне ниття.

По-четверте, не забувайте, що підвищення голосу наприкінці фрази обертає її на запитання, а зниження тону надає упевненості й переконливості.

По-п’яте, чоловіки набагато частіше, ніж жінки, прагнуть припинити розмову, перериваючи дружину на півслові, вони, може, не хочуть вас образити. Тому, не з’ясовуючи стосунків, говоріть своє: «Я казала про те…», «Вибач, я ще не закінчила…»

По-шосте, ніколи не займайте заздалегідь оборонної позиції. Не починайте розмову навіть з формальних вибачень. Коментар типу: «Мені шкода, що тобі знову не дали надбавку до зарплатні» автоматично робить із нього жертву, a з вас – відповідно злодійку. Фраза ж на зразок: « Це просто сором, що тебе знову обійшли, хоч я сподівалася, такого не станеться і переконана: найближчим часом становище буде виправлене» – робить вас однодумцями, вказує на себе на те, що ви здатні поставити його місце, а не лише поспівчувати.

По-сьоме, погодьтеся з необхідністю не погоджуватися. Більшість жінок сприймають різницю у думках як сварку. Насправді ж, чоловікам подобається можливість посперечатися, довести свою правоту, викласти якісь аргументи й факти.

Не збігаються думки? Ви користайте ці відмінності аби якнайбільше дізнатися про партнера. Наступного разу вам це допоможе спокійніше вести розмову ним.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Ирина

  2. Від Анна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *