Види алергії на шкірі – профілактика і лікування

Види та прояви алергії на шкірі.

Сьогодні нас оточує світ алергенів, багато з яких несприятливо впливають на людський організм. Деякі люди після прийняття «антибіотиків», певної їжі, прогулянок в саду або паркових зонах відзначають, що їхня шкіра на тілі починає покриватися плямами різних розмірів, неприємно нудить і чешеться. Чим керуватися та як діяти, якщо хтось із близьких людей раптово став жертвою алергії? Як ефективно надати допомогу людині з підвищеною чутливістю до відразу кількох або одного алергену? Народні засоби чи традиційна медицина стануть у нагоді?

Види алергічних реакцій

Алергік відчуває алергічний напад, схильний до виникнення тривоги, стресу і страху за власне здоров’я. Тому присутність поруч того, хто в змозі грамотно і продуктивно надати йому первинну допомогу, заспокоює, а часто рятує набагато ефективніше будь-яких лікарських препаратів.

Спочатку потрібно визначитися з основними симптомами, що викликають розвиток алергічного стану у хворих. При проникненні в організм алергену виникають два типи алергічних реакцій:

  • швидкі (легка форма) – тривають протягом 15 хвилин;
  • уповільнені (важка форма) – як правило, можуть проявлятися протягом доби;

Екстрена допомога – основні дії

При легкій формі алергічних реакцій досить прийняття антигістамінних препаратів з подальшим відвідуванням імунолога. При важкому варіанті алергічної реакції виклик екстреної медичної допомоги обов’язковий, так як вона викликає анафілактичний шок, який нерідко призводить до смерті.

Як тільки виникла алергічна реакція, постарайтеся усунути контакт алергіка з тим алергеном, який викликав її. Наприклад: якщо алергічний стан викликається лікарськими препаратами їх слід скасувати, якщо під час вуличних прогулянок алергія виникає через дратівний пилок рослини, то потрібно забрати алергіка з місць цвітіння.

Промивання шлунка можна робити лише тоді, коли алергеном служить харчовий продукт. У всіх інших випадках промивати шлунок немає сенсу, адже алергія – це хвороба, а не отруєння. Хворим на алергію потрібно вживати багато рідини у вигляді чаю, простої води або лужних мінералок. Не завадить прийом антигістамінних засобів у вигляді крапель і таблеток, а через півгодини після них – активоване вугілля.

При укусі комахами, потрібно швидко видалити з ранки отруту за допомогою процедури висмоктування, або методом видавлювання. Зняти свербіж, слабку біль та інші неприємні відчуття допоможе міхур з льодом, встановлений на місце укусу. Якщо ж алергічний напад викликаний запахом, то необхідно добре провітрити приміщення.

При виступі плям на шкірному покриві – використовуйте гормональні мазі. Також дуже ефективні примочки з настоянки меліси або зеленого чаю. Ніколи не користуйтеся в якості заспокійливих засобів, для подразненої шкіри, спиртом або оцтом.

Проводячи такі процедури, не забувайте про обов’язковий виклик швидкої допомоги і очікування приїзду лікаря.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.