Поняття стану сильного душевного хвилювання і як без нього жити?

Стан сильного душевного хвилювання, його поняття

Для початку давайте відповімо на питання – що таке хвилювання? Це процес неодноразового осмислення якої-небудь ситуації з минулого або майбутнього. Що примітно, хвилювання запускаються схильними до цього людьми, які однак, далі живуть своїм власним життям. У деяких випадках, наш внутрішній світ стає місцем їх самостійного, не контрольованого буття, на невизначений термін.

Життя проходить дуже швидко, якщо витрачати його на те, що вже все одно неможливо виправити, на постійне дратування своїх ран, то не залишиться часу на щось більш важливе.

Слід зазначити, що спочатку хвилювання не є наслідком негативних відчуттів, однак саме так ми і звикли думати.

Як виникають наші особисті хвилювання? З одного боку, все просто – трапляється подія або ми дізнаємося про те, що вона станеться, а після цього, починається «пережовування» всіх можливих, пов’язаних з нею ситуацій. З іншого боку, коли хвилювання з нашою допомогою або без неї укралося в наш внутрішній світ, наслідки цього можуть бути досить важкими. Глибокі хвилювання, нервові зриви і депресії приклад другого випадку.

Складність особистого хвилювання полягає в тому, що це суто внутрішній процес, практично, інтимний. Радісні події, наприклад, в більшості своїй протікають швидко і про що не похвалишся, без великих (довгих) наслідків. Людина активно ділиться радісною подією, щедро поширюючи відповідну інформацію.

Так, з близькими людьми сумними подіями ми ділимося теж. Але опис якого-небудь випадку або ситуації, як правило, не пов’язаний з передачею наших глибоких хвилювань з цього приводу. Людина боїться відкрити свої комплекси, забобони та інші складності характеру, які зазвичай і керують хвилюваннями. Так і виходить, що вони запускаються нами і ретельно приховуються від стороннього ока, поки не розвіються самі, або під вагою ситуації, ми не будемо змушені відкрити кому-небудь свій внутрішній світ.

Складність в тому, що виниклий процес хвилювання живе «витками», тому пережовування одного і того ж процесу йде по колу, раз по разу вертаючись у вихідне положення. Із-за цього цей процес називають живим, емоційним почуттям. Це стан руху, не спокою! Більш того, при хвилюванні тіло напружується. Рідко емоційно напружений стан може супроводжуватися фізичним розслабленням тіла.

Є думка, що велика кількість, як негативних, так і позитивних хвилювань в однієї людини виникає в результаті слабо розвиненої функції мислення, у тому числі аналітичного. А сильні хвилювання замінюють сам процес мислення – людина на цей період, як би деградує, знижуючись на попередній стадії розвитку і психологічному стані. Це складно заперечувати, тому що, незважаючи на те, що хвилювання схильне абсолютно будь-якому індивідууму, складно собі уявити часті депресії у самодостатньої, товариської і різнобічно розвиненої людини.

Як жити без хвилювань?

З сказаного можна також припустити, що до складного психологічного стану схильні люди нетовариські. Вони не тільки отримують менше інформації із зовнішніх джерел, але і мають ризик бути позбавленими особистого хвилювання, депресії, можливості поділитися своїми думками. Замислюючись в собі, ми стаємо на щабель нижче і далі від виходу.

Древні люди, до того, як у них з’явилася яка-небудь сформована словесна мова, обмінювалися інформацією через свої емоції. Вони вигукували незрозумілі один одному звуки, надаючи їм, в залежності від характеру думок, різні тональності. В таких умовах комунікацій складно говорити про спокій і душевну рівновагу. Більш того, тварини так і передають один одному інформацію, повідомляючи про небезпеку, про її відсутність або перебуваючи в шлюбному періоді.

Людині дана мова. Сотні тисяч слів у кожного з нас для того, щоб описати будь-яку ситуацію.

Людина відчуває набагато більші страждання, коли ховає в собі свої хвилювання, стає настільки замкнутою, що оточуючі перестають співчувати їй.

Тому, одним із способів жити без хвилювань є спілкування на особливу тему з тим, кому можна довіритися. І велика перевага у тих, у кого є улюблені такі люди.

Іншим способом позбутися від хвилювання по одній і ті ж події є фізична дія, або відволікання. Це також перевірено роками. Є навіть така фраза : «спробуй продовжити свої хвилювання після п’яти кілометрів бігу». Зайнятися улюбленою справою, пошукати себе в чомусь іншому, новому або піти туди, куди ні разу не ходив, потрапити в абсолютно нову атмосферу. Одним словом, потрібно змінити обстановку, відволіктися від своєї зацикленості перемістившись фізично, іноді, через силу.

Головне не планувати, що має статися далі. Це той рідкісний випадок, коли діяти треба непродумано.

Більш сильним і психологічно розвиненим особистостям доступні можливості управління хвилюваннями або їх ігнорування – «погашення». Контролювання хвилювання може допомогти відкрити нові можливості і горизонти, але з іншого боку, наш внутрішній світ влаштований таким чином, що так можна досягти деякого психологічного дисбалансу. А саме, йдеться про те, що неконтрольоване хвилювання іноді, в рамках допустимого, необхідно для нормального розвитку особистості. Нові горизонти відкриваються і в стані наших хвилювань. Як по-іншому досягти щастя, якщо ми перебуваємо в стані повного спокою і безтурботності? З поданого нам вищими силами життя не можна прибрати всі чорні смуги, їх можна спробувати зробити менш суттєвими. Більш того, фізіологічно склалося так, що жіночі хвилювання визнано вважати невід’ємною їх якістю.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Саша

  2. Від Kale

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.