Як лікують біль в суглобах?

Біль в суглобах від запалення, його лікування

Виникнення болю в суглобах можливе у людей будь-якого віку. Біль в суглобах проявляє себе по-різному, з’являється періодично або постійно, носить тривалий характер або швидко проходить, завдаючи непереносимі почуття. Причиною появи є обмеженість руху суглоба із-за його опухання, яке відбувається внаслідок:

  • запальних процесів у самому суглобі (артрит), особливістю є посилення болю при тривалій нерухомості суглоба (вранці або вночі);
  • дистрофічних або обмінних порушеннях (артроз), проявляється біль у результаті посилення навантаження на суглоб, а в стані спокою зменшується;
  • виникнення запалення в оточувальних суглоб м’яких тканинах;
  • як побічні явища при інших захворюваннях (алергіях, при хворобі ендокринної нервової систем, крові та внутрішніх органів).

Виникнення захворювань суглобів часто пов’язують з травмами або ушкодженнями. Болі можуть стати проявом поступового руйнування хряща у зв’язку з віковими змінами, вони стають наслідком розвитку остеопорозу. У цьому випадку біль локалізована в колінному або тазостегновому суглобах, рідше в гомілкостопі.

При виникненні болю в суглобах потрібне обов’язкове звернення до лікаря. Лікування спрямоване зупинити розвиток хвороби і пов’язане з нею руйнування тканин. Обов’язковим заходом є корекція харчування: знижується кількість тваринних жирів, збільшується вживання рослинної їжі та вітамінів. Щоб знизити навантаження на хворий суглоб, застосовують фіксуючі бандажі, ортопедичне взуття та устілки.

Професійне лікування хвороб суглобів починається з діагностики. Лікар проводить огляд пацієнта, вивчає його скарги, історію захворювання. Тут важливо точно описати симптоми, вказати час їх виникнення. Додатково лікар призначає рентгенографію, ультразвукове обстеження, МРТ, денситометрію (для визначення щільності кісткової і хрящової тканин) і на підставі отриманих даних встановлює діагноз.

Для зняття болю і запального процесу підбираються медикаментозні засоби, найчастіше застосовують нестероїдні препарати. Для регенерації тканин може бути призначена фармакопунктура, що включає введення гомеопатичних препаратів. Хороший ефект дає фізіотерапія, масаж. Для пацієнта підбирається комплекс вправ, що дозволяють м’яко та поступово відновити функції суглобів.

В наступній статті мова піде про контактні лінзи.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.