Як лікують стафілокок, народними засобами чи антибіотиками?

Як лікувати стафілокок?

Стафілокок – це один з найбільш поширених вірусів, який щодня переслідує кожного жителя планети незалежно від сфери його діяльності. Стафілокок присутній на багатьох речах і предметах, тому кожен стикається з цим вірусом, який, проникаючи в організм, ще тривалий час у ньому живе. Стафілокок повністю безпечний для людини до тих пір, поки його імунітет не ослабне. Цей вірус проникає в ніс, порожнину рота, заражає шкірний покрив і навіть кров.

Де можна заразитися стафілококом?

Дуже часто стафілокок вражає слизову носа. Заразитися вірусом можна в будь-якому громадському місці, особливо в поліклініках, лікарнях і навіть пологовому будинку. Зараження проявляється гнійними ранками в області носа, але захворювання може ускладнитися гайморитом або навіть менінгітом, тому лікування стафілокока в носі не сприймає самолікування.

Лікування стафілокока в носі антибіотиками

Перш ніж призначити лікування стафілокока в носі, необхідно пройти відповідні обстеження, за допомогою яких визначиться вид вірусу і в залежності від цього призначається лікування. Найчастіше стафілокок в носі лікується за допомогою антибактеріальних засобів, антибіотиками та засобами для підвищення імунітету хворого. В залежності від його виду призначається і певний антибіотик, адже далеко не кожен з них здатен впливати на той чи інший вид стафілокока. Наприклад, золотистий стафілокок дуже стійкий по відношенню до пеніциліну. Лікування даного виду антибіотиками пеніцилінової групи буде не ефективним і може призвести до ряду ускладнень, у тому числі пневмонії, сепсису стафілококового, остеомієліту тощо. Для лікування цього виду стафілокока рекомендується застосовувати такі антибіотики – диклоксацилін, офлоксацин, цефтріаксон, ванкоміцин, оксацилін тощо. Золотистий стафілокок також піддається впливу уназину і амоксіклаву.

Промивання носа і застосування імуномодуляторів

Лікування стафілокока в носі супроводжується промиванням порожнини носа спиртовим розчином хлор-філіпта, а також закапуванням масляних крапель хлор-філіпту. Щоб підвищити місцевий імунітет слизової оболонки носа, можна використовувати спрей ІРС-19.

Поряд із використанням антибіотиків дуже важливо використовувати імуно-модулятори, які відновлять захисні властивості організму і тим самим не тільки прискорять одужання, але і захистять людину від повторного зараження. У цих цілях можна застосовувати вітамінно-мінеральні комплекси і біодобавки з метою підвищення життєвого тонусу і відновлення сил організму.

Лікування стафілокока в носі народними засобами

Дуже часто стафілокок в носі лікують народними засобами, але відразу ж необхідно відмітити, що бактерія цього вірусу зовсім не чутлива по відношенню до етилового спирту і інших засобів з побутових дезінфекцій. Крім того, стафілокок досить тривалий час може жити в навколишньому середовищі, тому ймовірність заразитися ним знову досить висока.

Серед народних засобів лікування стафілокока в носі рекомендують використовувати настій шавлії, який приймають всередину, настій подорожника, настій з кореня ехінацеї і кореня лопуха. Народні рецепти лікування також необхідно узгоджувати з лікарем.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.