Як потрібно лікуватися коли терпнуть руки?

Що робити коли німіють руки?

Терпнуть руки? Що ж, це явище доволі поширене, але на жаль, здатне привести до несприятливих наслідків. До того ж, супроводжується оніміння дискомфортними відчуттями, особливо, якщо обидві руки терпнуть. Взагалі, від того, яка саме рука і її частина оніміла, залежить безліч факторів. Насамперед, мова йде про те, що коли терпне ліва рука, то це загрожує більш небезпечними наслідками. Володіє своїми особливостями і ситуація, коли німіють руки при вагітності. Але спочатку розглянемо причини оніміння.

Терпнуть руки — основні причини

Якщо терпнуть руки, то причини, що викликали це явище, можуть бути найпростішими.

Оніміння викликається:

  • затискання нервів і судин внаслідок неправильного положення рук – в такій ситуації терпнуть і болять руки;
  • надмірними навантаженнями на плечі, кісті рук, пальці – тоді болить плече і терпне рука;
  • звуженням артерій;
  • розвитком так званого тунельного синдрому – часто німіють руки в результаті затискання нерва руки після довгої роботи з комп’ютерною мишкою;
  • інші випадки защемлення нервових кінцівок, через що терпнуть руки і навіть ноги.

Що робити, якщо терпнуть руки при подібних причинах?

Коли терпнуть руки і ноги, причини такого порядку серйозної небезпеки не представляють, і позбутися від оніміння в таких випадках досить просто: потрібно лише постаратися не допускати повторного затискання нервів, а також варто задуматися про виконання деяких вправ.

Але окрім зазначених, існують й інші причини, із-за яких сильно терпнуть руки. І причини ці досить серйозні:

  • насамперед, мова йде про збої в роботі серця та інших життєво-важливих органів, у такому разі одночасно болить серце і одночасно терпне рука;
  • найчастіше при остеохондрозі терпнуть руки, оскільки цей діагноз властивий практично кожному офісному працівнику;
  • оніміння може бути проявом якої-небудь хвороби, закладеної в генах, тобто терпнуть кінцівки рук і ніг внаслідок спадкового захворювання;
  • окремо виділяються ситуації, коли німіють руки після пологів.

Чому у вагітних терпнуть руки?

Це обумовлюється особливостями гормональної перебудови організму, в зв’язку з чим жінки більше схильні до деяких захворювань. Із-за цих захворювань, у свою чергу, паморочиться голова, терпнуть руки.

Серед причин, за якими німіє обличчя і руки, виділяється нестача вітамінів груп A і B. Будь-який хороший вітамінний комплекс виправить ситуацію.

В цілому, якщо терпнуть руки уві сні, причини далеко не одні, їх список можна продовжувати довго. У перелік входять вікові зміни і оніміння як результат стресових ситуацій, також випадки, коли рука після перелому тощо.

Коли відома причина, то потрібно розпочинати лікування.

Лікування рук від оніміння

У ситуації, коли терпнуть руки, лікування може бути різноманітним. Зрозуміло, в першу чергу, мова йде про традиційне лікування, яке безпосередньо залежить від головних причин оніміння, які встановлює лікар. Він же може призначити медикаментозне лікування, фізіопроцедури, а також має прописати гімнастику, аеробіку, легкі пробіжки або прогулянки швидкою ходою.

Існують також і народні методи, спрямовані на боротьбу з онімінням рук. Їх безліч, але ми торкнемося найбільш популярних і ефективних.

Основою багатьох профілактичних заходів є страви. Так, можна використовувати кашу з гарбуза. Її накладають теплою на всю поверхню руки і загортають у хустку з вовни на ніч.

Також можна використовувати і солоні огірки. Їх необхідно нарізати кубиками і змішати з трьома дрібно порізаними стручки пекучого перцю. Отриману суміш слід залити 0,5 літрами горілки і настояти протягом тижня. Після чого розчин потрібно процідити і застосовувати для натирання рук.

Часто люди скаржаться, що німіють руки під час сну. В такому випадку добре допомагає настій багна болотного. Готується він на яблучному оцті (на одну частину багна – три частини оцту), настоюють протягом семи днів. Після цього його можна втирати в пальці щодня по три рази, до повного зникнення оніміння.

Самим простим народним засобом є звичайна вовняна нитка, закручена на зап’ясті руки.

Дуже цікавим методом є так званий метод тибетських ченців. Його суть полягає в тому, що руки по черзі опускаються в миску із дуже гарячою водою. При цьому слід натискати пальцями на дно миски.

Корисними будуть і контрастні ванночки для рук, тобто переміщення рук з ємності із холодною водою, в ємність із гарячою, і навпаки. Особливо ефективні ванночки тоді, коли набрякають руки. Дуже важливо не допустити при використанні цього методу опіку рук.

Якщо терпнуть руки до ліктя, то ефективний буде чорний перець, точніше приготована з нього суміш. Сто грам перцю (бажано тільки меленого) слід залити одним літром рослинного масла і 30 хвилин варити на слабкому вогні. Після охолодження отриманий засіб втирають в пальці і кісті рук.

Швидко усуває оніміння часниковий настій. Для його приготування пів-літрову ємність слід заповнити на третину свіжим розчавленим часником і залити горілкою до країв. Протягом двох тижнів розчин необхідно щодня струшувати. Готову суміш приймають тричі на день, не менше місяця по п’ять крапель.

Можна застосовувати розтирання сумішшю камфорного і нашатирного спирту (у співвідношенні 1:5, не більше 60 мл в сукупності). Цей розчин змішують з одним літром холодної води і збовтують, а потім розтирають ним руки або пальці.

Профілактичні заходи

Для профілактики необхідно лише:

  • дотримуватися здорового харчування, вживати більше овочів, фруктів, обмежити споживання солоної і гострої їжі;
  • забути про алкоголь і нікотин;
  • не допускати замерзання рук, а тому не використовувати синтетичні рукавички;
  • забезпечувати хоча б п’яти-хвилинний відпочинок своїм рукам щогодини.

Корисно також виконувати різні вправи, які покращують кровообіг.

Дотримання цих нехитрих рекомендацій запобігає розвитку серйозних ускладнень, викликаних онімінням рук. Однак не варто зволікати із зверненням за медичною допомогою до лікаря. Справа в тому, що оніміння може виступати ознакою серйозних захворювань, в тому числі: інсульту, цукрового діабету та інших ускладнень. Тому потрібно відноситися уважно до свого здоров’я і не зволікати цілющими властивостями різних трав.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Надія

  2. Від Настя

  3. Від Любовь

  4. Від таня

  5. Від Юра

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *