Знижуємо артеріальний тиск природними способами

Як понизити артеріальний тиск?

Високий артеріальний тиск (гіпертензія) вбиває. Це факт. Він шкодить серцю, кровоносним судинам, ниркам та іншим органам, але часто без якихось видимих симптомів. Деякі фактори ризику гіпертензії, такі як вік і сімейна історія захворювання, не можна змінити, але практичні всі інші (включаючи вагу) можна контролювати.

У більшості випадків лікарі виписують ліки гіпертонікам, але багато їх не приймають через побічні ефекти. На щастя, є і природні засоби, які допомагають знизити артеріальний тиск.

Глід. Серед кардіологів глід придбав статус потужного і ефективного лікувального засобу. Крім зниження артеріального тиску, його екстракт ще й зміцнює серцеві м’язи. Британське дослідження продемонструвало, що глід знижує діастолічний кров’яний тиск у діабетиків з гіпертензією. Ягоди глоду містять високі концентрації флавоноїдів, які використовуються в лікуванні багатьох серцево-судинних патологій (хронічна серцева недостатність, аритмія).

Кверцетин. Дослідження за участю чутливих до солі індивідів показують, що флавоноїд кверцетин знижує артеріальний тиск ефективніше поширених антигіпертензивних препаратів. Оскільки високий артеріальний тиск є фактором ризику ішемічної хвороби серця і основною причиною інсульту, кверцетин у складі різноманітних фруктових і овочевих дієт може бути рекомендований, як засіб для зниження небезпеки інфаркту міокарда та інсульту. Дослідження, опубліковане в журналі “American Journal of Clinical Nutrition”, показало, що кверцетинові добавки підвищують у крові чоловіків рівень азотної кислоти, яка сприяє розширенню судин і зниженню кров’яного тиску.

Мелатонін. «Гормон сну мелатонін здатний збільшити нормальне падіння артеріального тиску в нічний час, ймовірно, захищаючи серце від пошкоджень. Італійські дослідники, які опублікували свою роботу в журналі “American Journal of Hypertension”, встановили, що у жінок, які приймали мелатонін, під час сну кров’яний тиск падав нижче звичайного рівня, а в денний час гормон не впливав на показники ніякого впливу.

Селера. В одному з досліджень китайських вчених селера призвела до зниження кров’яного тиску у 87% учасників. Сік селери змішувався з медом і приймався пацієнтами три рази в день протягом тижня.

Селера містить фталіди, різновид фітохімікатів, які розслаблюють м’язову тканину артерій і знижують тиск крові завдяки прискоренню її циркуляції. Також селера допомагає при труднощі з сечовипусканням. Деякі експерти в профілактичних цілях рекомендують щодня з’їдати чашку нарізаної селери.

Гранатовий сік. Дослідники з Університету Королеви Маргарет (Шотландія) виявили, що регулярне вживання гранатового соку (близько 450 мілілітрів кожен день протягом чотирьох тижнів) давало в результаті істотне зниження артеріального тиску. Ще одне дослідження встановило, що у два рази менший обсяг гранатового соку на день протягом року, знижував кров’яний тиск пацієнтів з артериосклерозом (затвердіння артерій) у середньому на 22 міліметри ртутного стовпа. Також у цих пацієнтів спостерігалося 35 відсоткове зниження щільності каротидних артерій. Правда, слід пам’ятати, що гранатовий сік взаємодіє з деякими ліками, що нагадує про необхідність в медичній консультації.

Раджу також почитати про ефект плацебо, можливо стане у нагоді.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *