10 продуктів, які підвищують настрій

Які продукти підвищують настрій.

Створити гарний настрій і поліпшити самопочуття може не тільки добре слово і дружня підтримка, а й продукти-антидепресанти.

Від чого залежить наш настрій?

Настрій безпосередньо залежить від вироблюваних організмом речовин, які особливим чином впливають на головний мозок і центральну нервову систему. Покращують настрій, так звані нейротрансмітери: серотонін, норепінефрин, допамін, ендорфін і триптофан. Завдяки їм ми відчуваємо себе легко і впевнено, відчуваємо приплив життєвих сил і позитивних емоцій, сприймаємо світ в яскравих фарбах.

Якщо кількість нейротрансмітерів в організмі зменшується, настрій, відповідно, знижується. Найчастіше це відбувається через стреси, нестачі сну і відпочинку, порушення харчування або його незбалансованості. Сприяють поліпшенню настрою активний відпочинок і заняття спортом, а також деякі продукти харчування.

10 продуктів, які підвищують настрій

Продукти, які поліпшують настрій

1. Яловичина

Окремі види м’яса (курка, яловичина, свинина) містять амінокислоту тирозин, яка збільшує рівень допаміну і норепінефрину, які поліпшують настрій, концентрацію уваги і пам’ять людини. До того ж м’ясо – це джерело вітаміну B12, який допомагає впоратися з безсонням і депресією. Залізо, що входить до складу м’яса, підтримує насиченість клітин організму киснем і таким чином заряджає його енергією.

М’ясо-натуральний енергетик, який допоможе впоратися з депресією, і з безсонням.

2. Риба

Жирна риба (тунець, форель, оселедець, сардини, скумбрія, лосось, тріска, сьомга) багата “Омега-3” жирними кислотами, необхідними для підтримки в організмі гарного настрою. Цю ж функцію виконує міститься в рибі вітамін В6, який до того ж зміцнює імунну систему.

Риба корисна для підвищення настрою й імунітету.

3. Капуста морська

Ця водорість містить велику кількість вітамінів групи В, що регулюють роботу надниркових залоз, і відповідно, гормону адреналіну, дефіцит якого може викликати хронічну втому і погіршення настрою.

Якщо потрібно додати в життя адреналіну, то слід частіше їсти морську капусту.

4. Банан

Одні з найвідоміших продуктів-антидепресантів. У них, крім серотоніну, міститься вітамін В6, який, як уже було сказано, необхідний для підняття настрою. Більш того, банани мають в своєму складі алкалоїд харман, який навіть здатний викликати почуття ейфорії. Ще ці фрукти корисні при хронічній втомі і нудьзі.

Банани відносяться до групи найвідоміших продуктів-антидепресантів.

5. Гострий перець

Виявляється, чим більше перцю вживати, тим спокійніше себе можна почувати. А все завдяки натуральному інгредієнту капсаїцину, який надає стравам гостроту, стимулює нервові закінчення в роті і викликає печіння. У відповідь на подібний вплив, мозок дбайливо виділяє ендорфіни, що знімають біль і підвищують настрій.

Чим більше з’їсти гострого перцю, тим спокійніше можна себе почувати.

6. Горіх

У горіхах, як і в жирній рибі, є “Омега-3” жирні кислоти, здатні забезпечувати правильну роботу клітин мозку і допомагають усувати симптоми депресії. Також горіхи містять триптофан, вітамін В6 і мінерал селен, який сприяє поліпшенню настрою.

Горіхи допомагають усунути симптоми депресії.

7. Шоколад

Про чудові здібності покращувати настрій цього продукту знають в першу чергу жінки і діти. Какао-боби, з яких отримують шоколад, містять речовину фенілетиламін, завдяки якому в організмі виробляються відомі гармони щастя — ендорфіни. Але це ще не все: какао-боби багаті магнієм, що знімає стрес. Зверніть увагу, що перерахованими корисними якостями володіє лише темний шоколад, молочний менш корисний.

Шоколад багатий ендорфінами і містить магній, що знижує рівень стресу.

8. Вівсяна і гречана каші

Вівсянка і гречка мають в своєму складі триптофан, який при переробці в організмі сприяє утворенню одного з гормонів щастя — серотоніну.

Дуже важлива властивість цих каш – це нормалізація рівня цукру в крові. Вирівнювання його показників можливо, завдяки повільним вуглеводам, що містяться в гречці та вівсянці. Чому це важливо? Рівень цукру позначається на настрої, адже від нього залежить рівень інсуліну в крові, який доставляє триптофан до мозку, де той вже і переробляється в серотонін.

Триптофан, що міститься в гречці та вівсянці, сприяє виробленню серотоніну, так званого гормону щастя.

9. Яйце

У яйцях містяться важливі жирні кислоти, вітаміни А, Е, D, триптофан, каротини і вітаміни групи В, про які ми вже говорили. Так що поліпшити настрій здатна навіть проста яєчня. Однак, у всьому потрібно знати міру: жовток містить велику кількість холестерину.

Проста яєчня-запорука бадьорості і гарного настрою.

10. Сир

Будь — які види сирів здатні підняти настрій, завдяки вмісту в них антистресових амінокислот-тирамінів, триктамінів і фенілетиламінів. Також в сирі величезна кількість білка (в різних сортах він досягає 22%), який покращує обмін речовин і допомагає відновлювати сили.

Шматочок будь-якого сиру підніме настрій і відновить сили.

Вороги гарного настрою

Алкоголь і енергетики. Спиртні та енергетичні напої заряджають бадьорістю на короткий час, насправді лише обтяжуючи роботу надниркових залоз і підвищуючи рівень цукру в крові.

Кава і чай. Надмірне вживання кави і чаю зазвичай призводить до безсоння і до перепадів настрою.

Солодке. Солодощі різних видів, включаючи солодкі напої, призводять до різкого збільшення цукру в крові, що в підсумку сприяє синдрому хронічної втоми.

Дієта. Багато дієт (особливо експрес-дієти), як правило, незбалансовані, тому призводять до занепаду сил і поганого настрою.

Сигарета. Куріння призводить до дефіциту необхідних організму вітамінів, мінералів і амінокислот, що знову ж, негативно позначається на настрої.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Саша

  2. Від Саша

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.