Що дасть повна відмова від цукру, які наслідки?

Що дасть повна відмова від цукру, наслідки.

Нова тенденція повної відмови від цукру набирає все більше прихильників. Якщо раніше без нього обходилися в основному хворі діабетом і ті, що на дієті, то зараз людьми рухають зовсім інші мотиви.

Шоколад, тістечка, печиво – з дитинства ми звикли вважати, що ці продукти сприятливо впливають на наш настрій, тонус і навіть розумові здібності. Але чи дійсно це так? Як виявилося, пара зайвих кілограмів і зіпсовані зуби — це далеко не весь список тієї шкоди, яку ми отримуємо, харчуючись солодощами.

Шкода цукру для мозку

Вчені спростували думку про те, що цукор корисний для мозку. Проведений Каліфорнійським університетом експеримент показав, що цукор погіршує когнітивні здібності і заважає навчанню. Крім того, він негативно впливає на концентрацію, створюючи в голові ефект туману, а також підштовхує до поспішних рішень. Підтверджено, що цукор призводить до зниження нейротрофічного фактора мозку, що значно ускладнює процес запам’ятовування.

Саме з цієї причини від вживання цукровмісних продуктів відмовляються ті, чий рід занять безпосередньо пов’язаний з постійною напруженою розумовою діяльністю.

Негативно впливає на здоров’я

Дослідження підтвердили, що у організму майже відсутня потреба у вживанні цукру. Швидше навпаки-надмірне вживання цього продукту призводить до порушення обміну речовин.

Крім того, цукор є одним з головних провокаторів запальних процесів і знижує імунітет. Виснажений організм гірше протистоїть інфекціям, що призводить до частих хвороб, смутку, а часом і депресії. Відразу після вживання солодощів ми, як правило, відчуваємо себе краще, але, через деякий час, цукор починає впливати на речовини, що відповідають за гарний настрій, такі як дофамін. Таким чином, замість бажаної радості ми отримуємо протилежний ефект.

Варто також пам’ятати, що в зв’язку з тим, що печінка перетворює рафінований цукор в холестерин, всередині клітин, що оточують органи, накопичується жир, що підвищує небезпеку серцево-судинних захворювань і тромбів.

Погіршує зовнішній вигляд

Надмірне вживання цукру впливає не тільки на самопочуття, але і на зовнішній вигляд. Вироблена роками звичка вживати цукор не дозволить заспокоїтися навіть тоді, коли почуття голоду немає. Це нерідко призводить до перенасичення і як наслідок – зайвої ваги. Кількість смертей, пов’язаних з ожирінням, зростає щороку. Виключивши цукор з харчування, ми зможемо легше контролювати себе.

Крім цього, цукор нейтралізує речовини, що підтримують тонус шкіри, такі як колаген і еластин, що призводить до більш в’ялої, нерівній шкірі з целюлітом. Від цукру варто відмовитися і тим, чия шкіра страждає від акне.

Впливає на сон

Відмова або помірне вживання цукру допомагають збалансувати рівень нашої енергії. Це сприяє більш глибокій релаксації, знижує втому, робить сон впорядкованим і глибоким. Якісний відпочинок позитивно впливає на роботу мозку і загальний тонус.

Що дасть повна відмова від цукру

Важливо відзначити, що мова в статті йде про рафінований цукор, а не про натуральний природній, що міститься в овочах і фруктах.

Увага! Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує вживати не більше 25 грамів цукру в день.

Рафінований цукор міститься у величезній кількості продуктів. Найбільший вміст цукру можна знайти в солодощах, газованих напоях, хлібобулочних виробах, макаронах, енергетичних напоях і, звичайно, в їжі швидкого приготування.

Варто пам’ятати, що цукор нерідко прихований в інших, здавалося б, корисних для здоров’я продуктах, таких, як натуральний йогурт, фруктовий сік або консервовані овочі.

У перші тижні без цукру рекомендується готувати їжу самому, при цьому використовуючи свіжі продукти. Відмовитися від вживання рафінованого цукру дійсно непросто, але результат того вартий.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від соня

  2. Від Рома

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.