Чому хрустять коліна і що робити?

Чому хрумтять коліна і що робити?

Чому хрустять коліна? Цим питанням задаються багато. Дуже часто ми спостерігаємо хрускіт в колінах при згинанні і розгинанні суглоба. Адже природа створила колінний суглоб таким чином, щоб він був досконалим, отже, сторонні звуки його роботи не притаманні. Тому-то і потрібно ретельно визначити причину, по якій коліно хрустить при згинанні.

Сам по собі хрускіт в коліні при розгинанні виникнути не може, це явище викликається певною причиною. Встановити її дуже важливо, оскільки не забезпечене своєчасне лікування вже не зможе запобігти розвитку артрозу колінного суглоба, або іншого захворювання.

Чому хрустять коліна при присіданні?

В першу чергу, потрібно визначитися, чому присутній хрускіт у колінах:

1. Від підйому тягарів (сильні навантаження на суглоб можуть викликати хрускіт і біль в коліні).

2. Також хрускіт може бути обумовлений великою кількістю гострого, солоного або солодкого в щоденному раціоні. Спробуйте на 25-30 днів відмовитися від таких продуктів і поспостерігайте за змінами. Особливо часто харчування викликає хрускіт в колінах у дітей.

3. Якщо при ходьбі хрустить коліно, то причина може полягати в високих підборах. Справа в тому, що нормальний підйом стопи ні в якому разі не повинен бути більше 3-4 см, отже, і шпильки не повинні бути вищі.

4. Неприємний хрускіт може бути спровокований і надмірною вагою. Тому в такому випадку в якості лікування виступає грамотно складена дієта.

5. Від сидячого способу життя. Зрозуміло, що в сучасних умовах дуже велике місце в житті людей займає саме офісна робота, але все-таки необхідно прагнути до рухливості.

Тепер, коли відома причина недугу, то потрібно визначитися з тим, як лікувати це явище. Звернення до відповідного фахівця в абсолютній більшості випадків виявить необхідність в більшій руховій активності. І це вірне рішення, оскільки тільки активний спосіб життя, виконання всіляких вправ, допоможуть усунути сольові відкладення, накопичені в колінних суглобах.

Що робити якщо хрустять коліна?

У загальному і цілому, коли коліно хрустить при розгинанні, то лікування включає в себе відразу кілька компонентів, серед яких:

  • вже зазначений активний спосіб життя, у тому числі виконання фізичних вправ;
  • названа вище необхідність у коригуванні маси тіла;
  • зміна режиму харчування, виключення ряду продуктів з раціону;
  • також хрускіт при присіданні лікується за допомогою хондопротекторних засобів.

Слід зазначити, що незайвим буде і використання різного роду допоміжних засобів, наприклад, масажу.

Але багато хто задається питанням: як лікувати хрускіт в колінах, якщо просто не вистачає часу на збільшення активності. Це неправда. Час знайти можна, не вистачає самого бажання. Зазвичай саме наша лінь не дозволяє стати більш активними.

Але ж все так просто: можна замість декількох зупинок на автобусі, тролейбусі, трамваї, пройтися пішки. Тоді поступово пройде хрускіт в колінах при ходьбі. А якщо замість вечірнього перегляду телевізора пробігтися по найближчому скверу, то ви забудете про те, що хрустять коліна при присіданні. І якщо спершу це здасться обтяжливим, то згодом активність сподобається. До того ж ви більше не будете задаватися подібним питанням.

Особливу увагу хотілося б приділити також такому способу боротьби з хрускотом, як дієта. Справа в тому, що часом коліна хрустять, але не болять виключно під вагою власного тіла. Тому-то і виникає необхідність у зниженні ваги.

Що робити, якщо хрустять коліна?

Дієта — це, як правило, єдина причина, яка вказується у відповіді на питання, чому хрускіт у колінах підлітка. Інших передумов у молоді бути не може. Тепер ви знаєте, якщо у вас хрускіт в колінах, що робити для його усунення.

Повторимо: дуже важливо своєчасно почати боротьбу з даним явищем, інакше надалі ніяка фізкультура не допоможе.

Але тоді що робити, якщо хрустять коліна вже досить довго, а спосіб життя залишається незмінним. Для людей старшого віку є варіант із застосуванням колагену Ультра. Ця відмінна біодобавка сприяє зміцненню колінного суглоба, а також виробленню власного колагену організмом. Варто також вживати корисні жири — льняну олію по ложці щоденно.

Одним словом, мова йде про боротьбу з віковими змінами організму. Найважчим випадком хрусту, коли присідаєш, є гонартроз. Його лікування здійснюється вже за допомогою відповідних медикаментів. Ось, власне, і весь перелік можливих причин хрускоту, а також способів його лікування.

Коли будете говорити: «хрускіт в колінах, коли присідаю», – тепер надіюсь відомо про те, чим це викликано і як лікувати.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Светлана

  2. Від Svetlana

  3. Від Олена

  4. Від Олександра

  5. Від Юлия Храмова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.