Колаген для суглобів і зв’язок: особливості застосування, дозування

Колаген для суглобів і зв'язок: його особливості, застосування і дозування

Колаген являє собою структурний білок, присутній практично у всіх тканинах організму людини. Основною його функцією є зв’язування клітин і забезпечення міцності тканин, зокрема кісток, зв’язок і хрящів. З цієї причини колаген відноситься до числа необхідних харчових добавок для спортсменів, які практикують важкі силові тренування або займаються фітнесом.

Форми і властивості колагену

На ринку харчових добавок можна знайти безліч препаратів на основі колагену, які випускаються у вигляді пігулок або капсул. Однак найбільш раціональним рішенням буде використання звичайного харчового желатину, який являє собою гідролізат того ж колагену, але за ціною значно дешевше популярних “БАДів”.

Доведені властивості колагену, він гарно впливає на:

  • відновлення цілісності хряща;
  • зміцнення зв’язок;
  • зниження болю в суглобах;
  • збільшення щільності колагенових волокон і фібробластів (клітин, що відповідають за виробництво колагену) в шкірі, зв’язках і хрящах;
  • поліпшення властивостей шкіри, підвищення гладкості й еластичності;
  • зміцнення кісток.

Дозування і курс приймання колагену

Для спортсменів, що займаються бодібілдингом, фітнесом або пауерліфтингом, рекомендоване дозування колагену становить 10 грамів на добу, що приймається за один або два прийоми. Спосіб прийому може бути абсолютно будь-який — в сухому вигляді, розчиняючи у воді або у вигляді желе. На ефективність засвоєння це ніяк не впливає.

Прийом колагену рекомендується також поєднувати з хондроїтином, глюкозаміном або з іншими препаратами для суглобів і зв’язок. Також оптимально поєднувати прийом колагену з вітаміном C.

Що стосується можливих побічних дій, то вони повністю відсутні через натуральне походження колагену, одержуваного з кісток і хрящів тварин. Для організму приймання колагену є таким же природним процесом, як і споживання білка.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Світлана

  2. Від Ганна

  3. Від Ирина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.