Лікування дисбактеріозу кишечника народними засобами

Дисбактеріоз кишечника і його лікування

Дисбактеріоз – це досить поширене захворювання: симптоми дисбактеріозу помічені, приблизно в 85 % випадках у дорослих і 90 % у дітей.

Дисбактеріоз кишечника – це затяжне явище, яке може зникнути при відповідному лікуванні або перетворитися в більш важку форму. В інших випадках дисбактеріоз спочатку протікає з різними симптомами і без необхідного лікування може приймати тривалий прогресуючий перебіг.

У кишечнику здорової людини живуть мікроорганізми, які підтримують імунітет і забезпечують вітамінами. При прийомі антибіотиків, корисна мікрофлора кишечника замінюється патологічною. У таких випадках потрібне медикаментозне лікування, а також травами.

Харчування при дисбактеріозі

Кисляк регулює діяльність кишечника, підвищуючи його перистальтику. Тому кисляк необхідно включати в щоденний харчовий раціон. Комусь буде достатньо і двох склянок на день, а хтось не отримає очікуваного результату і після вживання одного літру продукту – все залежить від стану кишечника. Щоб уникнути атонії, треба включати в раціон кисломолочні напої за перше ж порушення динаміки товстої кишки. Простокваша, поєднуючи в собі очисну дію і благотворний вплив на корисну мікрофлору, підходить найбільшою мірою для лікування дисбактеріозу.

Харчування при дисбактеріозі. Особливо рекомендуються наступні продукти: відварене м’ясо та риба, житній хліб, сирі овочі і фрукти (персики, абрикоси, сливи, ківі), сухофрукти (курага, урюк, інжир), білий хліб з висівками, рослинна олія, крупи (вівсяна каша, гречана, ячна), киселі і компоти з кислих сортів ягід і фруктів (аґрус, чорна смородина, журавлина), одноденний кефір, кумис, ацидофільне молоко, газована мінеральна вода, багата магнієм.

Не слід вживати: банани, продукти, багаті таніном (чорниця, черемха, міцний чай, шоколад, какао). Не рекомендується їжа в гарячому вигляді.

Харчування має бути дробовим: п’ять-шість разів на день, маленькими порціями.

Для лікування дисбактеріозу використовують капсули «Лінекс». Дітям до двох років достатньо по одній капсулі три рази в день. Якщо дитина не може проковтнути капсулу, її треба розкрити, розчинити вміст у воді або негарячому чаї і дати випити.

Дітям від двох до 12 років потрібно вживати одну-дві капсули три рази на день, дорослим – по дві капсули три рази в день.

З народних засобів рекомендуються пшеничні або житні відруби натщесерце по одній столовій ложці, а також чай з листя берези. Його п’ють, заварюючи в одній склянці окропу спочатку один листок, потім два і так до сорока, потім – від сорока до одного. Березовий чай рекомендується вживати натщесерце і заварювати з вечора. Спочатку, коли небагато, листя заварюють у склянці, в подальшому використовують порцеляновий чайник.

Чистка кишечника

Доведено, що дисбактеріоз нерідко зумовлений зашлакованністю кишечника. Почистити кишечник можна за допомогою яблук. Взяти п’ять кілограмів стиглих антонівських яблук, добре промити, покласти в каструлю, залити окропом, закрити кришкою і поставити в тепле місце на дві години. Потім яблука протерти через друшляк до отримання однорідної маси. Протягом трьох-чотирьох днів треба їсти цю масу, не вживаючи при цьому інших продуктів. Після такої дієти кишечник повністю очиститься та стан вашого здоров’я помітно покращиться.

Дисбактеріоз кишечника виникає з різних причин, в тому числі і як наслідок прийому антибіотиків. Впоратися з неприємними проявами дисбактеріозу і відновити порушену мікрофлору допоможуть народні засоби.

Лікування дисбактеріозу народними засобами

Підігріти дві склянки води, розчинити в ній по одній столовій ложці цукру і меду. Додати близько двох грам дріжджів, помістити ємність в тепле місце. Через годину-півтори вийде брага, яку необхідно у повному обсязі випивати за годину до їжі, бажано з ранку. Кожен раз готувати брагу заново. Вона містить практично всі необхідні кишечнику бактерії.

Поставити в теплу воду склянка кефіру, через деякий час він розділиться на сир і сироватку, яку і потрібно приймати для відновлення травлення і мікрофлори кишечника.

Допоможе при лікуванні дисбактеріозу звичайний часник. З’їдаючи по часточці часнику перед прийомами їжі і 2-3 часточки перед сном, можна позбутися від неприємних відчуттів і полегшити самопочуття. Часник необхідно запивати кислим молоком або кефіром. Проте варто бути готовим до того, що в перші дні прийому часнику можна відчути деяке погіршення стану.

Залити склянкою окропу одну столову ложку перстачу, прокип’ятити протягом 15 хвилин, після цього настоювати протягом однієї ночі. Приймати перед їжею по третині склянки.
Ефективно діє при діареї, що супроводжує дисбактеріоз, настій має протизапальну і в’яжучу дію. Схожим ефектом володіє настій кори дуба, приготований за таким же рецептом.

Три столові ложки евкаліпта залити двома склянками окропу, дати охолонути. Проціджений настій приймати по чверті склянки перед їжею. Раз в тиждень робити очисну клізму цим же настоєм. Курс лікування – десять-чотирнадцять днів.

Три столові ложки сухого або свіжого листя м’яти, залити склянкою окропу, остудити. Приймати три рази в день перед їжею і на ніч. Особливо ефективно при непереносимості жирної їжі.

Змішати по 10 грам очищених і подрібнених насінин соняшнику та гарбуза, а також ядер волоського горіха. Додати 100 мілілітрів кип’яченої води. Отриману щоденну порцію приймати по 50 мілілітрів у два прийоми. Курс лікування – десять днів.

Півсклянки подрібненого алое засипати однією склянкою цукрового піску, настоювати три дні. Додати склянку домашнього вина, настоювати ще один день. Приймати по столовій ложці вранці і ввечері за 30 хвилин до прийому їжі.

Залити двома склянками крутого окропу чайну ложку коренів шипшини, кип’ятити на невеликому вогні протягом десяти хвилин. Остудити настій, додати одну чайну ложку цукру або меду.

Для більш легкого спорожнення та очищення організму потрібно взяти склянку, наповнити її на 4/5 кефіром, додати третину чайної ложки соди. Розмішати до утворення піни і негайно випити весь стакан. Вранці ефект такого напою буде очевидний.

Залити три столові ложки геркулесу кефіром або натуральним йогуртом, додати порізані шматочками фруктів – банан, яблуко, грушу і подрібнені ядра волоського горіха. Залишити на ніч. Через брак свіжих фруктів можна використовувати курагу, родзинки та інші сухофрукти. Приймати вранці.

Заварити дві склянками окропу і одну столову ложку збору на основі наступних рослин: подорожника, брусниці, берези, пижми, ромашки, материнки, звіробою, шипшини. Настоювати на водяній бані протягом півгодини. Приймати за 15 хвилин до їжі по півсклянки.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Estel

  2. Від Svetlana

  3. Від Галина

  4. Від fun

  5. Від Марго

  6. Від Людмила

  7. Від Кіра

  8. Від Алiнка

  9. Від Дарина

  10. Від Леся

  11. Від Кіра

  12. Від Ольга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *