Народні засоби лікування хвороб суглобів і кісток

лікування хвороб суглобів і кісток - засоби народні

На жаль, рано чи пізно в житті кожного з нас настають захворювання кісток або суглобів. Для когось ця проблема стає актуальною тільки в глибокій старості, а деяким доводиться зіткнутися з нею набагато раніше. Це може бути пов’язано з умовами роботи, або з індивідуальними особливостями організму. До того ж ніхто не застрахований від переломів і вивихів, які можуть значно ускладнити наше життя. На щастя, для лікування більшості подібних недуг існує безліч рецептів, які пройшли випробування часом і в наш час є прекрасною альтернативою аптечним лікам. Втім, більшість народних засобів можна поєднувати з лікарськими методами, що значно покращує ефективність лікування.

Протягом сотень років людство пробувало все нові і нові засоби, довівши процес лікування суглобів і кісток майже до досконалості. Існує безліч різних методів лікування для кожного захворювання, з використанням самих різних інгредієнтів: від рідкісних і важкодоступних, до наявних в кожному будинку.

Наприклад, можна повністю очистити суглоби від солі за допомогою лаврового листка. На відміну від дорогих засобів, його можна купити в будь-якому продуктовому магазині, а коштує він зовсім недорого. А при правильному застосуванні ефект буде той же, що і при використанні дорогих препаратів. Відвар з лаврових листочків, який потрібно приймати тричі на день, всього за пару днів повністю очистить всі суглоби від накопичених солей.

Не менш дивним способом усунення проблем з суглобами є компрес з крейди (прикладаємо на 15-20 хвилин до хворого місця). Змішавши крейду з кефіром можна отримати чудовий засіб, який швидко знімає біль в усіх суглобах.

Від хрусту в суглобах колін добре допомагає домашній сир зі сметаною, по 250 грамів якого потрібно вживати щоранку, так на протязі двох неділь до повного виліковування.

Існує дуже багато народних рецептів для надання допомоги кісткам і суглобам, часом вони виявляються навіть більш ефективними, ніж медикаменти. Але перед їх застосуванням все ж, потрібно проконсультуватися з лікарем і переконатися, що алергічні реакції на ці продукти відсутні.

Комплексне лікування хвороби суглобів

Лікування хвороб суглобів – це комплекс заходів, що включає ряд методів. Ознайомимося з деякими з них.

Медикаментозний. Сюди входять мазі, креми, протизапальні препарати, знеболювальні, що поліпшують кровопостачання. Це лише допомагає поверхнево вилікувати основні симптоми захворювань.

ЛФК (лікувальна фізкультура). При хворобах суглобів рекомендовані вправи на розтяжку, зміцнення м’язів. Можна зайнятися плаванням, дозованою ходьбою. Важливо уникати вправ, які збільшують навантаження на суглоби – стрибки, присідання, біг та інші.

Дієти. Головний принцип – збалансоване і повноцінне харчування, але не надмірне. Слід відмовитися від алкоголю повністю, знизити споживання солі і цукру. При артрозі слід споживати продукти багаті кальцієм, що містять желатин.

Грязелікування. Цей метод покращує кровообіг, обмін речовин.

Масаж. Обов’язкова частина лікування при артриті або артрозі. За допомогою масажу зміцнюються м’язові, шкірні тканини, підвищується тонус.

Мануальна терапія. Цей метод направлений на відновлення положення суглоба, покращує кровопостачання, знімає больовий синдром.

Засоби народної медицини. Здебільшого спрямовані на відновлення обміну речовин, виведення солей і токсинів, на зменшення набряку і болю.

Фізіотерапія. Спектр використання фізіотерапії широкий – збільшення дії лікарських препаратів, поліпшення кровообігу, протизапальну і болезаспокійливу дію тощо.

Хірургічне лікування. Видів хірургічного лікування безліч: від відновлення пошкоджених ділянок до заміни суглоба. Однак це крайній метод вирішення проблеми, на перших стадіях захворювання не слід піддавати себе хірургічному втручанню.

Кожен із способів має індивідуальні протипоказання, тому перед лікуванням потрібна точна діагностика захворювання, а також консультація кваліфікованого фахівця.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.