Не слід спати у вихідні про запас

Не варто спати у вихідні про запас.

У будні ми зазвичай не висипаємося, тому чекаємо вихідних, щоб виспатися за минулий тиждень, а може і на попередній. Медики попереджають, що подібний зміщений режим вкрай шкідливий!

Суботнім ранком зазвичай ми спимо до середини дня, при цьому, прокинувшись, розуміємо, що подрімали б ще годинку-другу. Такий стан, коли людина не може повноцінно виспатися, називають сонною булімією. Ми кидаємося з крайності в крайність: спочатку мучимо організм недосипанням, потім пересипанням. Причому ні те, ні інше не йде нам на користь.

Дослідники з північно-західного університету (США, штат Іллінойс) довели, що систематична нестача сну не може бути компенсована за один раз. Все тому, що дефіцит якісного сну організм здатний заповнити тільки на наступний день, а ми цю можливість йому даємо лише в кінці тижня.

Важливо знати!

Недосипання призводить до дратівливості, пригніченого стану і сприяє ожирінню. Позбавляючи організм можливості нормального відновлення сил, ми провокуємо уповільнення багатьох процесів, в тому числі гальмуємо і обмін речовин.

Як підвищити якість сну?

Протягом дня потрібно намагатися більше рухатися: ходити пішки, влаштовувати фізкультуру або займатися спортом. Увечері потрібно себе почувати втомленими (але не виснаженими), тоді сон буде міцніший.

Потрібно намагатися спати хоча б по 6-7 годин на добу. Головне — виробити звичку виділяти на це певну кількість часу, по можливості засипати і прокидатися в одні й ті ж години. В ідеалі, у вихідні слід дотримуватися цього ж графіка, що вбереже організм від зайвих стресів.

Перед тим, як лягати в ліжко, обов’язково потрібно провітрити приміщення (при легкій прохолоді спиться міцніше). Також необхідно вимкнути все, що може відволікати (світло, телевізор, музику). Приймання їжі має бути мінімум за дві години до сну!

Вчимося розслаблятися

Вчимося розслаблятися перед сном! Ляжемо на спину, випрямимо ноги і руки, потягнемося і розслабимо все тіло. М’язи обличчя також потрібно розслабити. Зробимо кілька глибоких вдихів, після чого вже можна засипати, думаючи про щось хороше, приємне і, що дуже важливо, заспокійливе!

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Катерина

  2. Від Рома

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.