Ознаки алергії у дорослих

Ознаки алергії в дорослих людей

Багато з тих, хто тривалий час страждає алергічною недугою, вміють розпізнавати її первинні ознаки без особливих складнощів, а той, кого ця підступна хвороба застала зненацька вперше, повинен вміти відрізняти її симптоми від схожих проявів хвороб. Крім цього попереднє ознайомлення з алергічними ознаками допомагає хворим своєчасно виявляти алерген, що викликає підвищену реакцію імунної системи організму.

Як виявляються первинні ознаки алергії?

У кожного типу алергічної реакції присутні свої відмітні симптоматичні фактори, які мають певну схожість, але абсолютно різні по своїй індивідуальності. Наприклад, симптоми алергії на продукти харчування відрізняються від алергічних проявів на цвіль або шерсть.

Сьогоднішня медицина виділяє безліч типів алергічних реакцій у дорослих, які найчастіше викликають укуси комах, миючі препарати, пилок дерев при їх цвітінні, пил, медикаменти, тополиний пух, хімічні речовини та інші.

Практично ознаки алергії у дорослих бувають загальними і місцевими. При спільних ознаках алергії людина скаржиться на появу нежиті і регулярного кашлю, хоча підвищення температури при цьому не спостерігається. Деяких людей, раптово захворілих алергією, мучить неприємний свербіж у носі та очах. На тілі з’являються невеликі цятки, або ж на різних ділянках тіла, шкіра покривається будь-якого характеру висипаннями. Починають набрякати руки, ноги або обличчя, хоча в принципі часто страждають й інші органи організму.

Місцеві ознаки алергії у дорослих характеризуються появою набряку повік, їх почервонінням з внутрішньої сторони, утрудненим носовим диханням. Алергіки відзначають постійну сльозотечу, утворення поперечних складок поруч з кінчиком носа або нижніми повіками. Появі алергії нерідко сприяють інфекційні захворювання, бактерії і сироваткова хвороба, а також порушення психологічного стану людини.

Особливості ознак алергії при анафілактичному шоці

Самим складним проявом алергії значиться анафілактичний шок, який може викликати повну зупинку серця або раптове переривання дихання. Найбільше зустрічаються ознаки такого шоку:

  • різке зниження тиску;
  • болі в шлунку переймоподібного типу;
  • нудота і регулярне блювання;
  • поява червоних смужок на шкірі;
  • набряк гортані.

Зміна функцій шлунково-кишкового тракту при харчовій алергічній реакції тягне за собою велику кількість газів, нестійкий стул з наявністю слизу, схильність до блювоти. Особливе значення при наявності алергії має правильне харчування з регулярним дотриманням дієти.

Щоденна дієта при алергії у дорослих повинна бути особливою, тобто значно відрізнятися харчовими інгредієнтами від традиційних дієт і складатися строго індивідуально. Алергіки повинні обмежувати себе в зайвих дозах солі, вживання борошняних виробів, білого хліба, солодощів і не забувати, що несвоєчасне звернення до кваліфікованих алергологів спричиняє розвиток більш важких форм алергії.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *