Профілактика карієсу зубів

Профілактика карієсу зубів.

Методи профілактики карієсу діляться на дві великі групи. До першої групи відносять побутові методи – це перевірені часом способи, які ми можемо застосовувати самостійно. Другою групою методів профілактики карієсу є гігієнічні процедури, які слід проводити у лікаря.

Згадаємо, що таке карієс

Карієс – захворювання зубів і порожнини рота, що провокує руйнування зубів. Розвиток карієсу починається з розчинення зовнішньої оболонки зуба, яка складається з мінеральних речовин, тобто слід після руйнування твердих тканин і утворення порожнин.

При відсутності своєчасного лікування, карієс за кілька років позбавить частини зубів. Не самий сприятливий результат. Для того щоб убезпечити себе від карієсу слід дотримуватися нескладних правил профілактики.

Як правильно чистити зуби?

Ні для кого не секрет, що зуби потрібно чистити двічі на день, вранці і ввечері. Про це знають всі, але незважаючи на це, абсолютна більшість людей підходить до чищення зубів неправильно.

Правильний процес чищення зубів повинен тривати мінімум п’ять хвилин. Цей час витрачається на те, щоб ретельно очистити порожнину рота, поверхню зубів та язика. При чищенні зубів слід поєднувати горизонтальні, вертикальні й кругові рухи. Таким чином, ми зробимо поверхню зубів максимально чистою. Особливу увагу варто звернути на важкодоступні місця. Також необхідно прочищати між зубний простір і лінію між яснами та зубами.

Багато людей не приділяють уваги чищенню язика, це в корені неправильний підхід. Наліт, що утворюється на язиці за день, складається з бактерій і мікроорганізмів, які є основною причиною розвитку карієсу.

Після того як закінчена чистка зубів рекомендується прополоскати рот. Цією процедурою закріплюється ефект, який не дозволяє мікроорганізмам заново розмножуватися.

Яку зубну пасту вибрати?

Вибираючи зубну пасту, варто звернути увагу на її склад. Існують спеціальні пасти, до складу яких входять сполуки кальцію, фтору і фосфору. Цей набір елементів зміцнює зубні тканини і емаль, попереджає утворення нальоту на зубах.

Така зубна паста особливо корисна в період формування емалі, тому її слід застосовувати не тільки дорослим, але й дітям, як один із методів профілактики дитячого карієсу.

Зубна щітка

Яку вибрати зубну щітку? Це залежить від типу ясен. Якщо чутливі ясна, то звичайні зубні щітки з жорсткою щетиною не підійдуть. Більше того, вони навіть шкідливі. Ними легко травмувати ясна і занести інфекцію.

Електричні зубні щітки є предметом суперечок у стоматологів. Якщо гігієнічним процедурам приділяється не достатньо уваги, то така щітка буде кориснішою, ніж звичайна чистка зубів. Але якщо підходити до гігієни порожнини рота серйозно, то більшість електричних щіток не дозволять ретельно очищати між зубний простір і важкодоступні місця. Це пов’язано з тим, що голівка у такої щітки обертається строго в одну сторону.

Фаворитом у стоматологів є зубна щітка з ультразвуком, яка не тільки видаляє наліт, але ще і вбиває шкідливі мікроорганізми.

Дієта

Стоматологи радять обмежувати свої апетити. Мова йде про шоколад, газовані напої і концентровані соки. Подібна їжа руйнує емаль зубів. Бажано не вживати такі продукти перед сном. Також не буде зайвим прополоскати рот звичайною водою, після вживання солодощів.

Вітаміни

Нестача вітамінів в організмі також є однією з основних причин розвитку карієсу. Необхідно стежити за харчуванням, щоб організм отримував необхідні йому елементи. Також варто звернути увагу на вітаміни з аптеки. Особливо на фтор і вітамін С.

Похід до стоматолога

Навіть якщо і здається, що зі здоров’ям зубів все гаразд, все одно слід відвідувати стоматолога мінімум раз на рік. Початкові стадії карієсу легко піддаються лікуванню, але проходять безсимптомно. Помітити неозброєним поглядом початкову стадію розвитку карієсу практично неможливо, це побачить тільки лікар.

Також раз на півроку слід проводити гігієнічну чистку зубів. Незалежно від того, як ретельно чистяться зуби, необхідна професійна чистка. Як правило, такі процедури проходять безболісно.

Робота над прикусом

Вченими було доведено – люди з неправильним прикусом значно частіше страждають від карієсу. Нерівномірне навантаження на зуби провокує руйнування окремих частин зуба, а це прямий шлях до карієсу. Зараз рівень розвитку медицини дозволяє виправити практично будь-який прикус за кілька років, тому варто цим скористатися.

Дотримуватися правил профілактики нескладно, вони досить прості. Основна проблема полягає в тому, що вся профілактика карієсу повинна проводитися систематично, а не одноразово. Якщо вдасться дотримуватися хоча б частину цих правил, то ризик розвитку карієсу значно знизиться.

У наступній статті піде мова про зашлакований кишечник.

Мітки:

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.