Страх перед успіхом і як з ним боротися?

Страх перед успіхом і як з ним боротися?

Мабуть, кожна людина хоче бути успішною. Про те, як досягти хороших результатів на роботі і в особистому житті, написані сотні книг, і кожен день з’являються нові рецепти успішного життя. Невдач боятися практично всі з нас. Але як бути, якщо головний страх – це страх стати по-справжньому успішною людиною?

На перший погляд може здатися, що це фантастика: як можна боятися матеріального достатку, особистого щастя, просування в кар’єрі та самореалізації в цілому? Але, при найближчому розгляді, проблема добре пізнавана. В основному люди відчувають страх покинути власну зону комфорту і опинитися в незвичних умовах, які можуть спричинити за собою розчарування і відчуття пригніченості. Наприклад, людина спочатку ставить перед собою високі цілі і замислюється, як буде жити, якщо все вдасться? Адже тоді потрібно буде багато чого змінити в своєму звичайному житті. А чи готова вона до цього, чи не призведе це до нових проблем? І подібні думки, долаючи нашу героїню, зовсім паралізують бажання діяти і затівати якусь справу: вступ до вузу, бізнес, переїзд в інше місце тощо.

Щоб побороти такі думки, необхідно скористатися вправою. Згадайте ті емоції та відчуття, які відчули, добившись чогось позитивного і доброго. Постарайтеся протягом 5 хвилин перебувати в цьому стані, оцінюючи свої почуття. А потім згадайте який-небудь провал і невдачі, також постарайтесь відчути. Тепер знову згадайте в пам’яті історію успіху. Відчуваєте різницю? Так ось, ви повинні навчитися керувати емоціями і направляти їх в добру, позитивну думку.

Вирішіть для себе раз і назавжди, що життя – це все-таки низка зльотів і падінь: без певної частки невдач, успіх не був би таким яскравим і довгоочікуваним. Також варто відкинути страхи з приводу того, що разом з успіхом ви неодмінно повинні змінитися і «відповідати».

Право на помилки в майбутньому ніхто не відміняв. Просто пам’ятайте, що головне – спробувати, ніж шкодувати про нездійснене!

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.