Як підвищити власну самооцінку?

Як підвищити власну самооцінку?

Є люди, які не сумніваються у своїх здібностях, талантах, не бояться висловити свою думку і говорити «ні». А є такі, що вічно сумніваються, нерішучі, затиснуті. Вся справа у власній самооцінці.

Людина в собі впевнена, добре знає свої сильні сторони і намагаєтьсявикласти їх у вигідному світлі. Недоліки при цьому залишаються в тіні. Тому необов’язково бути ідеальним, достатньо правильно самооцінювати себе.

Розглянемо 6 простих кроків, які допоможуть бути в ладу з собою і підвищать самооцінку

Крок 1. Пізнай себе. Поглянь на себе як би з боку і спробуй знайти щось особливе. Красива посмішка, очі, родимка над губою, прекрасне почуття гумору, душевна доброта. Якщо важко самій адекватно оцінити себе, потрібно попроси близьку людину допомогти. Відповіді тебе приємно порадують.

Крок 2. Встановлюй рамки. Не намагайся догодити всім, це не принесе поваги і любові оточуючих, а навпаки. Умій сказати «ні», особливо коли нав’язуються неприємні для тебе рішення. Свою думку в якому-небудь питанні не соромся висловити та захистити.

Крок 3. Став перед собою мету. Виконання складних завдань завжди приносить моральне задоволення і підвищує самооцінку. Тому задавайся метою на тиждень, місяць, рік. Плануй і добивайся результату крок за кроком. І не забувай нагороджувати себе за кожну взяту вершину.

Крок 4. Поважай себе. Переживаєш, що напартачила або сказала дурницю? Неприємно, але замість докорів і самоїдства згадай про свої досягнення. Це допоможе не зациклюватися на промахах, а скоріше їх виправити.

Крок 5. Право на помилку. Помилитися може кожен, і ти не виняток. Визнай за собою це право і кусай собі лікті, якщо помилилася. Впала, підвелася, отряхнулась, і далі пішла.

Крок 6. Підбираємо позитивний образ. Погодься, спілкуватися з позитивними людьми набагато приємнішео ніж з похмурими ворчунами. Думки і роби позитивно. Стеж за поставою, жестами, словами. Створюй гарне враження.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від lina23

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.