Як побороти особистий страх?

Як побороти страх?

Уявіть собі ситуацію, коли у вас з’явився шанс досягти чогось, але для цього ви повинні зробити щось нове. Наприклад, начальник запропонував негайне підвищення, і відповідно, розширення кола ваших обов’язків. Природно, що в такій ситуації люди побоюються: «чи Впораюсь я? Чи вийде у мене?». Так вже влаштована наша людська психіка – якщо перед нами щось нове і досі невідоме, то ми боїмося цього.

У самому страху як такого, немає нічого поганого. Він не є чимось неправильним, від чого обов’язково потрібно позбавитися. Проблема виникає тоді, коли страх починає керувати вами, і коли ваші рішення викликані почуттям страху чогось нового. Так як же подолати цей стан тривоги і неспокою? Як перемогти свій внутрішній страх, і що робити, щоб не боятися життя, а з мужністю, приймати все нові виклики? Перемога над страхом полягає зовсім не в позбавленні від нього.

Не існує способів, методик, технік, за допомогою яких можна повністю позбавитися від страху. Навіть поради психолога не допоможуть домогтися того, щоб він ніколи не повертався.

як побороти страх

Це просто неможливо, так само, як не можна, наприклад, змусити себе ніколи не відчувати радості. Якими б не були важкі часи, як би ми не сумували, іноді трапляються події, які радують нас. Те ж саме і зі страхом.

Ви можете бути найсміливішим воїном або тисячу разів стрибнути з банджі, але страх усе одно залишиться, така вже наша природа. Отже, ключовим моментом є «приручення» страху, а не спроби позбутися від нього.

Погодьтеся, що практично будь-яка людина відчуває тривогу, коли вона тільки починає щось робити. Коли ви влаштовуєтеся на нову роботу, то боїтеся зробити щось не так, зіпсувати деталь, знищити дані, не впоратися з поставленим завданням. Коли ви трохи попрацюєте і освоїтеся, то ви вже відчуваєте страх не так сильно. Ви не боїтеся «напартачити», зламати, підвести, тому що ви вже точно знаєте, що і як потрібно робити, самі не раз пройшли через це, і в цій діяльності для вас вже немає нічого нового. Ви приручили свій страх, але він залишився жити у вас і чекати наступного приводу, щоб нагадати про себе.

Страх трохи схожий на дикого жеребця. Спочатку він брикається. Він становить небезпеку для кожного, хто до нього наближається. Але як тільки вдається вам його приручити, то він стає слухняним і безпечним.

Подумайте, де у вашому житті ви можете приручити страх. Може бути, це виявиться професійна сфера, і ви, нарешті, вирішите змінити роботу. Може, ви перестанете боятися і зробите перший крок назустріч новим особистим відносинам.

Як побороти страх?

Пам’ятайте, що потрібно не позбутися від страху, а приручити його, трохи заспокоїтися і почати діяти, незважаючи на страх. Тільки так ви зможете вирватися за межі своєї зони комфорту і домогтися значних змін у особистому житті.

Також раджу дізнатися, що краще зайва балакучість, чи тримати язик за зубами?

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.