Як швидко і ефективно заспокоїти нервову систему?

Як швидко і ефективно заспокоїти нерви

Стреси, переживання, важка робота, затори і навіть спілкування з «важкими» людьми – все це розхитує нервову систему. Сучасна людина в більшості своїй стає нестриманою і агресивною особистістю. Як наслідок – поганий сон, дратівливість і повна апатія до всього, що оточує навколо. З цієї тупикової ситуації є два виходи. Перший – відправитися в лікарню до фахівця, який зможе порадити варіанти вирішення виниклої проблеми. Другий – спробувати самостійно організуватися, прибрати нервозність і безсоння за допомогою вже перевірених методів.

З чого почати?

Для початку необхідно визначитися з першопричиною. Що дратує найбільше? Можливо, занадто висока температура на вулиці, турбує довгий час хвороба, сильний звук або спалахи світла. Якщо відразу не виходить визначитися з зовнішнім подразником, то краще комплексно впливати на весь організм в цілому. Яким чином і за допомогою яких засобів? Про це і поговоримо в цій статті.

Спимо і розслабляємося

Перший і найбільш правильний спосіб заспокоєння нервової системи – тривалий сон. Не виходить вчасно заснути? Тоді спробуйте випити безпосередньо перед тим, як відправитися в постіль, козяче молоко. Крім цього, необхідно в критичний період вживати якомога більше волоських горіхів, прийом в їжу яких дозволить нормалізувати емоційний фон і істотно знизить дратівливість на зовнішні фактори.

Їмо буряк і п’ємо буряковий сік

Ще одні ефективний варіант – вживання бурякового соку. Ще з давніх часів люди знали цілющі властивості цього овочу. Червоний буряк – це відмінний помічник при виникненні проблем з нервовою системою. Недарма його прозвали свого часу «українським женьшенем». Для більшого ефекту свіжо-вичавленому соку необхідно дати постояти в холодильнику. Перед вживанням для смаку можна додати трохи меду. Приготовлений склад бажано вживати перед їжею, але не більше трьох разів на добу.

Рятівний звіробій

Відмінним помічником для занадто дратівливих людей може стати і така відома трава, як звіробій. Зібрати траву при бажанні можна і самому, але простіше придбати все необхідне в аптеці. Найбільш корисним і ефективним вважається саме чай із звіробою, але його необхідно пити досить часто 7-10 разів на добу.

Картопляний відвар

Допоможе ефективно позбутися від докучливої дратівливості і картопляний відвар. Готується він дуже просто. Необхідно підготувати кілька картоплин, добре вимити і зварити в чистій воді, не знімаючи шкірку. Доводити до готування не треба – картоплю бажано діставати трохи недовареною. Отримана рідина є лікувальною. Її необхідно вживати по одній склянці не більше трьох разів на тиждень.

Лавровий лист

Наші предки знали ще один вірний спосіб, який не передбачає ніякого заварювання. Достатньо було просто біля ліжка класти лавровий лист, який позитивно впливає на нервову систему в цілому. Даний метод заспокоєння показав свою ефективність.

Масаж в допомогу

Дуже надійним способом боротьби з дратівливістю і занепокоєнням є точковий масаж. Робити його потрібно легкими рухами, натискаючи на потрібні місця подушечками пальців. Для початку зони на долоні і великому пальці правої руки необхідно просто погладжувати, а потім поступово тиск збільшується. Одну зону потрібно масажувати хоча б кілька хвилин. Тільки так можна досягти максимального ефекту.

Пам’ятайте, що стан сильного дущевного хвилювання запускати не можна, адже він є ненормальним і може докорінно зіпсувати ваше життя.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.