Які предмети потрібно дезінфікувати від вірусу в першу чергу?

Які предмети потрібно дезінфікувати від вірусу в першу чергу.

Про необхідність знезараження поручнів в громадському транспорті і ручок візків в супермаркетах написано чимало. Але багато речей вимагають регулярної обробки антисептиками і у квартирі. Ось сім предметів, які потрібно продезінфікувати в будинку в першу чергу.

Мій дім-моя фортеця. Особливо за часів коронавірусу. А щоб в цю фортецю не пробрався підступний ворог, потрібно не тільки регулярно мити руки з милом, але і періодично дезінфікувати різні речі. Особливо ті, до яких часто торкаються всі члени сім’ї, і якими всі регулярно користуєтеся поза домом.

Самий забруднений предмет вірний друг мобільний телефон. Він завжди і скрізь – в метро, в лікарні, в супермаркеті, на роботі і вдома. І всі мікроби, віруси і бактерії з цих місць теж на телефоні. Ще в 2012 вчені з Університету Арізони провели дослідження, результати якого бентежать – на поверхні стільникових телефонів мікробів більше, ніж на сидіннях унітазу. Тобто стільки ж, скільки на ручках візків у супермаркеті. Телефон потрібно протирати дезінфікуючими складами постійно, відразу після миття рук. Краще використовувати для цього знезаражувальні серветки, а якщо їх немає, то рідким антисептиком. Бризкати на телефон спрей з розпилювача не варто, рідина може потрапити на камеру або в роз’єми для підзарядки і навушників.

Ще один розсадник мікробів-клавіатура і мишка комп’ютера. У надрах клавіатури взагалі можна знайти багато цікавого. Якщо її перевернути і злегка постукати по дну долонею, то напевно на столі виявляться грудки пилу та інше сміття. Поверхню потрібно притирати спиртовою серветкою. Щілини між клавішами можна протерти паличками для чищення вух. В ідеалі таку процедуру потрібно робити кожен день. І не забувати про комп’ютер в офісі.

Дверні ручки і вимикачі. На їх поверхні віруси і мікроби можуть триматися кілька годин. Особливо варто звернути увагу на ручки вхідних дверей і вимикачі при вході в квартиру. Їх найчастіше чіпають брудними руками. Наступні в списку-вимикачі і дверні ручки у ванній і туалеті. До речі, змішувач у ванній і гігієнічний душ в туалеті теж має сенс продезінфікувати.

Стільниця і змішувачі на кухні. Ми впевнені, що регулярне протирання ганчіркою поверхні стільниці, на якій готується їжа, і періодичне миття змішувача миючим засобом це добре. Але в період епідемії грипу або коронавірусу цього недостатньо. Варто також обробити стільницю і змішувач дезінфікуючими спреями. На металевих поверхнях вірус може жити до 12 годин. На пластикових до 10 годин.

Постільна білизна та м’які іграшки. Якщо хтось із домашніх захворів, то потрібно частіше міняти постільну білизну і прати її в максимально гарячій воді разом зі спеціальними дезінфікуючими засобами. Дитячі м’які іграшки теж повинні приймати регулярні ванни в пральній машині. Це корисно не тільки в часи епідемій. Менше пилу – менше приводів для алергії. Коронавірус може триматися на тканині 6-12 годин. Прання навіть зі звичайним пральним порошком вб’є його.

Робоча зона. Напевно, частина із нас періодично працює вдома. А зараз віддалений доступ-поширена практика. Стіл, за яким складаються звіти, ручки ящиків, органайзери файлів та інші поверхні, потрібно періодично протирати антисептиками.

Пульт від телевізора. Під час самоізоляції і карантину цей гаджет буде використовуватися ще частіше. Варто змочити чисту тканину антисептиком на основі 70-ти відсоткового спиртового розчину і протерти його. Але перед цим потрібно вийняти батарейки. Щоб краще очистити кнопки, потрібно використовувати ватяні диски.

Не слід плутати чистку з дезінфекцією. Під час прибирання квартири часто використовують соду і розчин оцту. Ці засоби добре очищають поверхні, але не знезаражують їх. Для безпеки потрібно користуватися антисептичними розчинами з вмістом спирту не менше 60 відсотків.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Инна

  2. Від Лариса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.