Борсучий жир від кашлю, бронхіту, туберкульозу, пневмонії

Борсучий жир від кашлю, бронхіту, туберкульозу, пневмонії

Згадки про борсучий жир, як про лікарський засіб, зустрічаються в старовинних українських лікарських порадниках, китайських і тибетських трактатах і навіть у працях великого Авіценни. Досі жиром лікують застарілий бронхіт, кашель курців, пневмонію і туберкульоз.

Чим корисний борсуковий жир?

Борсук – тварина, впадаюча у сплячку на зимовий час. Звірятко накопичує в підшкірній жировій клітковині ті корисні речовини, без яких організм існувати не може. Ще б, адже довгою зимою йому доведеться витрачати тільки те, що накопичилося за літо. Жир борсука містить ненасичені жирні кислоти, вітаміни, особливо А і Е, а також вітаміни групи В.

При яких хворобах допомагає жир борсука?

Борсуковий жир – ефективний засіб при захворюваннях верхніх і нижніх дихальних шляхів: бронхіту, пневмонії, трахеїту. Швидко впорається він і зі звичайною застудою. Є відомості, що борсуковий жир допоможе хворим на туберкульоз. Важливий той факт, що жиром можна користуватися і при температурі.

Звичайно ж, пневмонія і туберкульоз – небезпечні для життя захворювання, лікувати їх потрібно в лікарні під суворим лікарським контролем. Однак ніщо не заважає поєднувати жир і ліки, для більшої ефективності лікування. У старий час, коли не було сильних антибіотиків, люди часом рятувалися від легеневих хвороб тільки травами і жиром тварин: борсуків, ведмедів тощо. Багатьом таке лікування рятувало життя.

Як лікуватися борсучим жиром?

Існує два способи лікування жиром борсука: зовнішній і внутрішній. Зовнішній спосіб передбачає розтирання, а внутрішній, як випливає з назви, полягає у вживанні всередину.

Чи можна лікувати борсучим жиром дітей?

Жиром борсука лікувати дітей можна, але краще робити це за допомогою розтирань. Давати пити його небажано, без серйозних на те показань. По-перше, травний тракт дитини, особливо до 7 років, не впорається з таким важким жирним продуктом. По-друге, борсуковий жир має специфічний смак, який навряд чи сподобається дитині. Втім, жир можна змішати з іншим продуктом, наприклад, медом.

Кому протипоказаний жир?

Борсуковий жир не можна застосовувати при панкреатиті, каменях у жовчному міхурі, хворобах печінки. Протипоказаний він для внутрішнього застосування при вагітності, лактації, вік до 7 років.

Де купити жир борсука?

Борсуковий жир – продукт досить-таки екзотичний. Просто так його не купиш. Він продається в аптеках у вигляді капсул або готової мазі для розтирання, таких, як: «Барсукор», «Борсучок» та інші. Але чи так ефективні аптечні препарати? Може краще купити у мисливців? Так, якщо мисливець дуже хороший знайомий, якому можна довіряти, то купити у нього жир цілком допустимо. В іншому випадку є ймовірність нарватися на підробку або на несвіжий продукт. Тому тим, кому не пощастило мати знайомого мисливця, краще все-таки піти в аптеку.

Як визначити якісний продукт?

Якщо аптечні препарати виготовлені під суворим контролем, то якість купленого з рук жиру ніхто гарантувати не може. Тому потрібно навчитися визначати свіжість жиру. Хороший продукт має кремовий колір, ледве вловимий специфічний запах. Наявність гіркуватих або кислих запахів говорить про те, що жир неправильно зберігали або те, що він «другої свіжості». Такий продукт категорично не можна вживати всередину, так і в якості розтирання, він особливої користі не принесе. Вже краще тоді купити готовий жир в аптеці.

Як правильно топити жир борсука?

Борсуковий жир не можна нагрівати вище 50 градусів, інакше він втратить свої властивості. Тому топлять його на водяній бані. Спочатку жир в обов’язковому порядку прокручують на м’ясорубці, потім поміщають в емальований посуд і витоплюють на водяній бані. Процес досить довгий, потрібно запастися терпінням.

Розтоплений жир виливають у стерилізований скляний посуд і ставлять у холодильник. За годину до передбачуваної процедури дістають необхідну кількість жиру і залишають при кімнатній температурі.

Борсуковий жир не можна зберігати в металевому посуді, ставити на довгий час в тепло. Це дуже ніжний швидкопсувний продукт, що вимагає дбайливого відношення.

Як розтиратися борсуковим жиром?

Борсуковий жир допомагає при кашлі, спричиненому бронхітом, трахеїтом, палінням. Його можна застосовувати в будь-який період хвороби, але краще все ж на самому початку. Хворому спочатку розтирають жиром п’яти, надягають бавовняні (не синтетичні!) шкарпетки. Шерстяні шкарпетки одягати не потрібно, сильний жар викличе дискомфорт, особливо у маленької дитини. Якщо дитині жарко навіть у тонких носках, можна їх зняти, головне, щоб ніжки були вкриті ковдрою.

Груди і спину також розтирають жиром насухо, після чого утеплюють. Область серця розтирати не можна. Якщо у хворого температура, то кутати в хустки і шалі не потрібно, досить одягнути бавовняну майку і вкрити ковдрою.

Як і коли пити борсуковий жир?

Приймати борсуковий жир всередину краще при серйозних хворобах. Це може бути пневмонія, важкий застарілий бронхіт, туберкульоз легенів. При цьому слід розуміти, що одним жиром можна і не вилікуватися, тому його поєднують з основним комплексом, який призначає лікар.

Жир від туберкульозу

Існує кілька способів лікування туберкульозу на початковій стадії борсучим жиром. Хтось застосовує жир в чистому вигляді, хтось змішує його з алое, медом, какао. Всі ці рецепти мають право на існування. Жир можна в чистому вигляді пити по столовій ложці три рази на день, а дітям по чайній ложці. У колишні часи знахарі рекомендували крім жиру вживати при туберкульозі не менше 10 сирих яєць на день, причому яйця повинні бути максимально свіжі. Також необхідно випивати тепле незбиране молоко (не кип’ячене, а ще краще парне), як можна більше. Подібна дієта ставила на ноги іноді зовсім безнадійних хворих.

Рецепт жиру борсука з медом і алое виглядає так: беруть порівну жир, мед, какао, алое. Все змішують, зберігають у холодильнику. Приймають так само, як чистий жир.

Жир борсука від бронхіту і пневмонії

Запалення легенів, бронхіт, лікують антибіотиками, особливо у дітей. Борсуковий жир застосовують для боротьби з кашлем, для посилення імунітету, якнайшвидшого одужання. Всередину п’ють по 1 ст. ложці 3-4 рази на день, також розтирають груди і спину на ніч. У жир для розтирання можна додавати ефірні олії сосни, ялини, ялиці, м’яти, евкаліпта.

Чи не небезпечно пити жир борсука?

І, нарешті, останнє питання – чи не небезпечний борсуковий жир? Адже дикі тварини можуть бути хворі небезпечними і навіть смертельними хворобами. Боятися нема чого, в жировому прошарку тварин ніяких паразитів, вірусів та іншої «живності» немає. Так що можна сміливо лікуватися цим чудовими природними ліками.

Можливо буде цікаво дізнатися, чому чухається праве вухо?

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від ирина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *