Чи потрібно очищати організм від шлаків і токсинів?

Як очищати організм від шлаків і токсинів.

Очищення від шлаків і токсинів – заняття модне, але суперечок навколо нього багато. Чи потрібно допомагати своєму організму виводити шкідливі речовини? Однозначної відповіді немає, а багато фахівців категоричні – все це від лукавого.

Обережно токсини

Чому ця тема стала такою популярною останнім часом, адже досі більшість медиків впевнені, що організм сам справляється з агресивним впливом ззовні? За останні 100 років людина створила стільки отрут і токсинів – що у багатьох почали з’являтися сумніви – а чи зможе наш організм з ними впоратися, чи йому потрібно допомогти? У вихлопних газах автомобілів, фарбах і поліролях міститься отрута діоксин, який виводиться з організму 8 років. Фталати з пластику він нейтралізує набагато швидше – за добу, але ми з ними взаємодіємо постійно.

За останні 100 років людина створила стільки отрут і токсинів, що почали з’являтися сумніви – а чи зможе наш організм з ними впоратися?

Токсини є і в продуктах харчування – в магазинах вкрай мало фруктів і овочів, вирощених без хімічних добрив. Додамо до цього канцерогени і трансжири, які утворюються при смаженні продуктів, штучні харчові добавки – і вийде, що токсини всюди. Але не все так страшно. Природа забезпечила нас власною системою детоксикації. Головне навантаження падає на печінку – вона за допомогою різних ферментів нейтралізує потрапляючі з кров’ю токсини. Потім вони виводяться з організму через нирки, кишечник, легені і шкіру. Проблеми можуть виникнути тільки тоді, коли якийсь з органів не справляється з навантаженням.

Найпростіший спосіб дізнатися, чи є проблема — здати аналіз крові. Якщо він покаже, що з щось не так, то потрібно разом з лікарем намітити план дій. Насторожити повинні алергія, астма, хронічні захворювання шлункове-кишкового тракту і дерматози – все це може бути викликано надмірним вмістом токсинів.

Чистота – запорука здоров’я

Прихильники чистоти впевнені: шкідливі речовини просто необхідно виводити з організму за допомогою голодування, клізм і промивань. Офіційна медицина проти подібних екстремальних методів, особливо якщо ці процедури проводяться вдома. Лікарі впевнені, що клізми вимивають з товстої кишки корисну мікрофлору, яка бере участь в остаточному розщепленні їжі. А популярна процедура Гідроколонотерапія, коли в кишечник під тиском подають теплу воду, навіть може викликати інтоксикацію, оскільки тепла вода швидко всмоктується і переносить в кров токсини з кишечника.

Всі ці очисні процедури, переконані фахівці, краще замінити достатнім споживанням рідини (1,5–2,0 літрів на добу), овочів і фруктів (не менше 400 гр в день, з них 2/3 в сирому вигляді). До того ж, займатися очищенням лише кишечника – нерозумно, адже токсини чи віриси «живуть» не тільки в ньому, вони містяться і в крові, і в жировій тканині.

Всі очисні процедури краще замінити достатнім споживанням рідини, овочів і фруктів.

За допомогою різних короткострокових дієт, особливо якщо людина отримує в день менше 1000 ккал, «очистити» організм теж навряд чи вдасться. Швидше, результат буде прямо протилежним, оскільки більшість токсинів затримується в жировій клітковині. Коли людина починає різко худнути, з жирових клітин вони потрапляють в кров, і органам детоксикації доводиться посилено працювати, виробляючи «утилізацію відходів» , і вони цілком можуть дати збій. Саме тому не рекомендується «скидати» більше 1,5 кг в тиждень, якщо є бажання схуднути і позбутися від шкідливих речовин без додаткового навантаження.

Що таке детокс програма?

Детокс-програми сьогодні пропонують багато SPA-курортів і клініки. Вони проводяться під ретельним наглядом лікаря після всебічного обстеження. Мінімальний термін для отримання результату 7 днів. Основа всіх програм-лікувальне харчування. Використовуються різні види масажу, СПА-процедури, лазня. Навіть за тиждень пацієнти худнуть – йде зайва рідина, а організм позбавляється від токсинів. При виборі детокс-програми обов’язково потрібно звернути увагу на тривалість курсу. В ідеалі це 14-21 день.

Але найпростіший і очевидний спосіб утримувати свій організм в чистоті – не засмічувати його, адже чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Катя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.