Чим корисний желатин?

Цікаві факти, або чим корисний желатин.

Желатин – універсальний інгредієнт в кулінарії: завдяки відсутності смаку і запаху його можна використовувати для приготування самих різних страв. Тут наведені п’ять фактів про цей цікавий продукт.

1. Желатин був відомий ще в XV столітті — це речовина схожа на клей білого кольору, яку виготовляли шляхом виварювання повітряних бульбашок осетрових риб. У 1845 році інженер Пітер Купер отримав патент на промислове виробництво порошкоподібного желатину, але широку популярність цей продукт отримав лише в 1885 році, завдяки винахіднику Перпу Вейту, який став додавати в желе ароматичні речовини і барвники, завдяки чому казково розбагатів.

2. Желатин – це чистий білок колаген, який отримують зі шкур, кісток і хрящів тварин, частіше корів або свиней. У 100 грамах желатину міститься: 86 грамів білка (це в кілька разів більше, ніж в курячому філе, яйцях і сої), 0,7 грамів вуглеводів (може входити в раціон людей, які страждають на цукровий діабет) і 0,4 грамів жирів. Желатин має дуже низьку калорійність, і від нього не товстіють. Але це не пісний продукт!

3. Желатин багатий органічними кислотами (глютаміновою, аспарагіновою), протеїновими амінокислотами, мінералами (сіркою, залізом, фосфором, кальцієм, магнієм), вітамінами групи PP (нікотинова кислота). Споживання желатину може сприяти відновленню хрящів, зміцненню і поліпшенню еластичності м’язової тканини. Тому його часто використовують при лікуванні суглобів і остеохондрозу, а також в профілактичних цілях.

4. Натуральний желатин універсальний, адже він не має ні смаку, ні запаху, ні кольору. Його використовують для приготування желе, заливного, мармеладу, загущення готових страв і напівфабрикатів (консоме, майонезу), освітлення вин і фруктових соків. Новий напрямок використання — введення в фруктове або овочеве пюре для отримання за допомогою сифона легкої пінки.

5. Желатин можна, а іноді і потрібно кип’ятити. Але, звичайно, не варто виварювати до появи неприємного запаху. Желатин в порошку, гранулах і пластинках однаково хороший, але готують до використання його по-різному.

Желатин в пластинках замочують в дуже холодній воді, потім віджимають і кладуть в рідину. А желатин в порошку і гранулах замочують в тій рідині, яку будуть використовувати. На відміну від листового, такий желатин можна замочувати в холодній, гарячій і в теплій воді.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.