Як працювати зі складними людьми?

Як працювати зі складними людьми, або з людьми із складним характером?

Як працювати зі складними людьми, або з людьми із складним характером? Це питання, певно, часто доводиться задавати, коли не виходить домовитися з впертим клієнтом чи ще більш безкомпромісними співробітниками. Тішить, що це питання задає собі безліч людей, тому на дану тему проводиться чимало досліджень, про це пишуться книжки та статті.

Якщо ви маєте час не тільки на ланч, а на цілий вікенд чи відпустку, рекомендуємо почитати книгу Роберта Саттона «Хороший Босс. Поганий Босс». А під час ланчу перегляньте статтю з Harvard Business Review, в якій Емі Галло дає кілька хороших рекомендацій, як все-таки працювати з людьми, яких ви терпіти не можете.

Отже, основні правила

Приділяйте більше уваги не ненависному колезі, а власній реакції на нього чи неї.
Спробуйте емоційно відгородитися від людини, яка вас дратує. Не ігноруйте її або його, а просто не сприймайте їхні вчинки особисто.

Проведіть більше часу з цією людиною, як на роботі, так і поза нею. Спробуйте краще зрозуміти її минулий досвід чи очікування від майбутнього, мотиви і стереотипи. Важлива поправка – з можливістю зрозуміти одне одного і збудувати конструктивну співпраці є і шанс зненавидіти одне одного остаточно:-)

Давайте зворотній зв’язок, фокусуючись тільки на робочих питаннях. Можливо, сказана в правильний час і в правильній формі критика стане прозрінням для вашого колеги. Важливо, аби будь-яка критика не переходила на особистості.

Якщо ж людина, з якою вам доводиться спілкуватися, просто нестерпна, і жодна з порад не допомагає, можливо, варто просто по-іншому почати до неї ставитися? Як це зробити, розповідає у статті «Дикун в офісі» з травневого номеру українського Forbes Олена Євграфова.

Сподіваємося, що ці поради надихнуть вас на вирішення давніх проблем і, можливо, допоможуть налагодити конструктивні стосунки навіть з тими, для кого конфлікт є частиною їхньої особистості чи посадових обов’язків.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Катя

  2. Від Юра

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.