Лікарські рослини і трави для дітей

Які лікарські трави можна застосовувати дітям?

Рослинна сировина (трави, рослини) використовується для профілактики і лікування багатьох захворювань, не тільки в сирому вигляді, але і у вигляді віджатого соку, відвару, мазі, настоянки, лосьйону і багато іншого. Щоб правильно приготувати ліки і косметичні засоби, використовуючи народні рецепти, необхідно слідувати певним правилам. Зелень і трави для дітей можуть бути зірвані на городі та у полі, ретельно вимиті та висушені в темному місці. Після того, як зібрали і вимили лікарські трави, їх необхідно розкласти на чистому аркуші паперу, на кілька годин. Потім, зібрану й висушену траву необхідно нарізати ножем і зберігати в банці, щільно закривши її кришкою.

Лікарські засоби для дітей готують у вигляді 1,3 і 5 процентних настоянок та відварів. Концентрація підбирається в індивідуальному порядку залежно від обраного лікарського компонента, віку та ваги дитини. Для дитини від одного до трьох років виготовляють ліки в концентрації від одного до трьох відсотків. Дітям старше трьох років роблять концентрацію від трьох до п’яти відсотків.

Якщо дитина захворіла гострим респіраторним або інфекційним захворюванням сечовидільної системи, необхідно приготувати відвар або настойку з великою кількістю води, так як рідина чудово виводить токсини з організму. Необхідно обмежити вживання кількості рідини при ураженні серцево-судинної системи і нирок. Якщо малюк не хоче пити багато рідини, можна виготовити більш концентрований настій.

Щоб приготувати настоянку, потрібно застосувати 40% спиртний розчин або горілку високої якості. Траву заливають спиртовим розчином в пропорції один до п’яти, настоюють протягом тижня в темному місці при температурі не нижче +10С. Так само можна приготувати настоянку на олії. Беруть спиртовий розчин і змішують з рослинним маслом в пропорції 1:1. Потім, спирт випаровується на водяній бані. Приймається настій, згідно вікової групи дитини.

При деяких захворюваннях чудово допомагають лікувальні ванни з додаванням різних трав’яних зборів. Для цих цілей необхідно взяти 30-50 грам сухих подрібнених трав і відвари виготовляють в обсязі одного-двох літрів. Ліки відокремлюють від сировини, траву віджимають і додають у ванну, температура води повинна досягати 38 С. Лікувальну ванну приймають протягом 10-20 хвилин, потім витирають хворого і укладають спати. Дітям підходять лікувальні ванни з наступних трав: листя берези, череда, кора дуба, ромашка, квіти фіалки триколірної, хвоя сосни.

Якщо дитина не сприймає настоянки і відвари, які не володіють приємним смаком, то краще приготувати солодкий сироп. Такі ліки дитина вип’є із задоволенням, а дорослі збережуть спокій і здорові нерви. Змішують настоянку або відвар із соком та цукровим сиропом, і варять до розчинення цукру.

Дозування рослин при виготовленні лікарських препаратів за народними рецептами є важливим і непростим моментом, особливо, якщо мова йде про дітей. Офіційні препарати виготовляються, згідно з відповідною інструкцією, хоча дозування для дітей вказується не завжди. Щоб правильно визначити дозування для дитячого лікарського засобу, можна спертися на думку болгарських цілителів: дітям від 7 до 14 років – половина дози, від трьох до семи – третина дози, від трьох до чотирьох – чверть дози, від року до двох – десята частина дози.

Дозування трави для приготування лікарського засобу дорослому вказане на упаковці трави, якщо ж цього недостатньо, можна звернутися у відповідний довідник. Якщо лікарська рослина містить сильнодійні речовини, дорослому призначать добову дозу: шість-десять грамів. Щоб визначити суху вагу сировини, можна взяти за міру одну столову ложку. Одна велика ложка містить чотири-п’ять грамів сухої трави, або шість-вісім грамів плодів і коренів.

Дітям необхідно виготовляти настій або відвар в такому дозуванні сухої сировини для лікарського засобу: до року – половина ложки, від року до трьох років – чайна ложка, від трьох до шести років – одна ложка десертна, від шести до десяти років – одна столова ложка, від 10 до 14 років – одна-дві столові ложки.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Лариса

  2. Від Рома

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *