Причини і лікування випадання волосся

Причини і лікування випадання волосся.

Щоденне випадання волосся вважається нормою в тому випадку, якщо людина втрачає на добу приблизно 50-100 волосків, тому що у кожного з них є свій життєвий цикл. Завжди настає той момент, коли волосся відмирає і поступається своїм місцем новому.

Якщо ж людина втрачає набагато більше, то найчастіше це є досить таки тривожними симптомами і змушує прислухатися до свого здоров’я.

Причини випадання волосся

Всі причини надмірного випадання волосся можна розділити на дві основні групи:

1. Телогенове облисіння, при якому волосся повністю не випадає. Цей стан триває приблизно від декількох місяців до року. Після воно найчастіше проходить самостійно, або після терапії, після якої волосяний покрив відновлюється.

2. Алопеція-раптова втрата волосся, повне облисіння шкіри голови.

Причини телогенового облисіння:

1. Гормотальный збій. Вагітність, пологи, патологія яєчників, надлишок чоловічого гормону — все це може провокувати інтенсивне випадання волосяного покриву у жінок.

2. Неправильне незбалансоване харчування і відсутність необхідних вітамінів. У тканинах, які оточують цибулини, відбувається порушення трофіки і волосяний стрижень стає дуже слабким. Особливо часто це відбувається під час строгих дієт.

3. Проблеми зі здоров’ям після операції, великої втрати крові, інфекції.

4. Тривалий прийом будь-яких лікарських препаратів (наприклад, це ретиноїди, антикоагулянти, протисудомні, засоби від подагри тощо).

5. Стреси, емоційні потрясіння, які викликають розлад кровопостачання волосяних цибулин. Після перенесеного потрясіння ріст волосся відновлюється спонтанно і самостійно.

6. Спадковість. Передається зазвичай по жіночій лінії.

7. Сезонне випадання волосся у жінок в результаті авітоміноза в зимовий-осінній час.

8. Неправильний догляд і пошкодження волосся після фарбування, завивки, а також тугі зачіски і неправильне розчісування.

9. Хронічні захворювання, наприклад гепатит, червоний вовчак, артрит або грибкові інфекції (лишай, дерматомікоз).

10. Рубцеві зміни шкіри після серйозних травм голови, трихотілломанії (нав’язливого бажання самостійно висмикувати волосся).

Причини алопеції і її класифікація

Алопеція найчастіше виникає після впливу сильних ліків, хімічних засобів (такий вид облисіння типовий при хіміотерапії), радіації. Специфічне лікування відсутнє, але після припинення шкідливого впливу ріст волосся відновлюється.

Алопеція ділиться на 4 типи: дифузна, вогнищева, себорейна і андрогенна:

Осередкове облисіння або гніздове. Волосся починає випадати на певній, досить невеликій ділянці голови, поступово стоншується, структура змінюється. Перший ступінь облисіння – це кругова локальна залисина. Другий ступінь – це часткове випадання, коли кілька локальних вогнищ зливаються воєдино, утворюючи велику область. Третій і найстрашніший ступінь — це повне випадання волосся по всьому периметру голови.

Дифузна або симптоматична. Волосся випадає рівномірно і великими жмутами в різних місцях. Решта стоншується і рідшає. Причинами такої напасті можуть бути, як гормональний дисбаланс, так і відсутність необхідної кількості білка — всі ці фактори сприяють тому, що волосяні фолікули будуть мати підвищену чутливість до дигідротестостерону (сполучна ланка між тестостероном і речовиною, яку виробляють сальні залози). Коли дигідротестостерон виявляється всередині фолікула, то перешкоджає його нормальному харчуванню і кровопостачанню.

Себорейна. Її ознаками є сальні з жирним блиском волосини, за своєю структурою вони дуже ламкі і рідкісні. Облисіння зазвичай починається з тім’яної сторони голови і поступово поширюється по всій волосистій частині. В результаті постійна втрата волосся призводить до зміни ліній їх зростання.

Андрогенна. Волосся випадає переважно в лобно-тім’яній частині голови. Це відбувається через те, що гормональний фон у жінок дуже часто характеризується переважанням чоловічих гормонів андрогенів — тестостеронів.

Лікування облисіння

Для відновлення густої шевелюри існують загальні і окремі для кожного виду методи лікування:

1. Прийом вітамінів, які перешкоджають випаданню і ламкості волосся.

2. Зміна правил харчування і режиму дня, відмова від усіх шкідливих звичок (у тому числі від паління і зловживання алкоголю).

3. Загальнозміцнювальні заходи ( Ангіопротектори).

4. Озонотерапія. Процедура активізує процес мікроциркуляції і покращує кровотік, що дозволяє стабілізувати живлення волосяних фолікул. Крім цього, озон має бактерицидні, протизапальні властивості і виводить зі шкіри хвороботворні бактерії.

5. Мезотерапія – це ін’єкційний стимулятор росту волосся. Він насичує шкіру голови і коріння волосся необхідними корисними елементами, повертаючи втрачене здоров’я, обсяг і красу волосся. Також після мезотерапії скорочується саловиділення і поява лупи.

6. Використання професійної косметики для волосся (спеціальні лосьйони, шампуні, бальзами).

7. Кріомасаж.

8. Народні методи лікування (маски, обгортання, ополіскування травами, втирання місцево-подразнюючих продуктів (наприклад, гірчиці або червоного перцю.) тощо.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Рома

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.