Радіола рожева — властивості, застосування і дозування

Радіола рожева — властивості, застосування та дозування

Родіола рожева (золотий корінь) являє собою рослину, що виростає на більшій частині Сходу і частково в Європі. Для виробництва настоїв на її основі використовується коріння. Препарати на основі родіоли рожевої відносяться до класу адаптогенів.

Основні властивості

Родіола рожева має такі дієві властивості:

  • тонізуючу і психостимулюючу дію;
  • підвищення витривалості, працездатності;
  • зняття сердечного болю, втоми;
  • нормалізація артеріального тиску і частоти серцевих скорочень;
  • стимуляція розумової діяльності.

Тонізуюча дія родіоли є однією з найсильніших, в порівнянні з іншими аналогічними адаптогенами.

Родіола рожева у спорті

В спорті препарати на основі родіоли рожевої застосовуються, як допоміжний засіб для підвищення сили і витривалості, скорочення часу відновлення після тренувань, попередження перетренованості і як загальнозміцнюючий засіб для здоров’я (захисту від інфекцій і простудних захворювань).Родіола рожева (золотий корінь).

Найчастіше застосовується спиртова настоянка (1:1) екстракту родіоли рожевої, але на ринку зустрічається також і пігулкова форма, але дія не така ефективна.

Дозування і курс

Рекомендується приймати настоянку родіоли рожевої 2-3 рази на день до їжі, в дозуванні 20-25 крапель розбавлених у воді. Тривалість курсу приймання вибирається самостійно, і може сягати від разових приймань, час від часу, до декількох тижнів щоденного приймання.

При використанні родіоли рожевої в спортивних цілях рекомендується планувати курс на період високоінтенсивних тренувань, або в період етапу активної фази підготовки до змагань.

Протипоказання і побічні ефекти

Не рекомендується приймати препарати на основі родіоли рожевої людям з підвищеним артеріальним тиском, підвищеною температурою тіла і при емоційному збудженні.

Побічні ефекти від прийому родіоли зустрічаються рідко і пов’язані переважно з індивідуальною непереносимістю компонентів препарату.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Ольга

  2. Від Ліля

  3. Від Svetlana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.