Баланс води в організмі людини

Баланс води в організмі людини, норми

Між кількістю споживаної та виділеної за добу води існує сувора рівновага. Водяний баланс в організмі дорослого людини підтримується за допомогою:

  • випитої води (чай, кава тощо) – 800-1000 мл;
  • супи – 500-600 мл;
  • води, яка міститься в твердих продуктах – 700 мл;
  • води, яка утворюється у самому організмі – 300-400 мл.

Добова норма потреби організму людини у воді складає від 2300 до 2700 мл. Зайве споживання води може приносити шкоду, так як посилюється навантаження на серце і підвищуються процеси розпаду білків.

Вода – обов’язковий компонент харчування людини, в організмі – це головне середовище, а в більшості випадків і обов’язковий учасник великої кількості хімічних реакцій та фізико-хімічних процесів. На 55-65% тіла дорослої людини складається із води. Особливо багаті водою тканини людини підліткового віку. Вода в організмі визначає постійність людського внутрішнього середовища і є одним із головних умов його здорової життєдіяльності.

Вода, в тому числі продукти її дисоціації (іони водороди і гідроксили) визначають структуру та біологічні властивості білків, нуклеїнових кислот та ліпідів. Також структуру і функціональні властивості біологічних мембран та клітинних органелл, запобігають перегріванні організму. Втрата великих коливань рідини призводить до поглинання крові, в результаті чого у людини виникає почуття жаги і потреба у відшкодуванні втраченої рідини.

За добу доросла людина виділяє з мочею, калом і видиханням повітрям близько 2,5 літрів води. При інтенсивній фізичній праці та підвищенні температури тіла ця кількість помітно збільшується, головним чином внаслідок потовиділення.

Людина задовольняє потреби організму в рідині, як за рахунок вільної рідини, її вмісту в рідких і твердих продуктах харчування, так і за рахунок утворення води в організмі у процесі обміну речовин. При окисленні 1 граму жирів утворюється 1,07 мл води, 1 граму білків відповідно 0,41 мл, 1 граму карбіду – 0,55 мл.

У виведенні води з організму найважливішу роль грають кишки (кишечник), шкіра та легені. При цьому кількість виділеної вільної рідини, і виводимої мочовим шляхом, приблизно рівними. А з видиханням повітря за добу втрачається 300-400 мілілітрів води… .

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Оля

  2. Від Юля

  3. Від Svetlana

  4. Від Оля

  5. Від Юлия Храмова

  6. Від Светлана

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *