Що потрібно їсти, щоб схуднути?

Що їсти, щоб схуднути?

Як правило, для того щоб схуднути, людина починає дотримуватися певний строгих дієт, підраховує кількість калорій кожного шматочка їжі, займається виснажливими фізичними вправами та іншими не зовсім приємними їй процедурами. Кожен з нас задавав собі питання: «чи можна схуднути ефективно, і при цьому просто їсти певні продукти», інакше кажучи: «Що потрібно їсти, щоб схуднути?».

Для того щоб схуднути необхідно природно вибрати певну стратегію, при цьому для кожного вона індивідуальна. Комусь просто достатньо не вживати їжу в період з вісімнадцятої години вечора, щоб досить швидко прибрати зайві кілограми, іншим же доводиться проводити завзяту і тривалу боротьбу з надлишками власної ваги. Проте краще всього не боротися з вагою, а спробувати зрозуміти самого себе і знайти спільну мову зі своїм тілом.

При врахуванні досвіду народної медицини, сучасних досягнень науки, а також практичних порад від досвідчених у цьому питанні людей, можна схуднути без особливих на те матеріальних, душевних і фізичних витрат.

Вчені багатьох країн стверджують і в деяких аспектах навіть доводять, що всі загальновідомі висновки і уявлення про ведення здорового способу життя є нічим іншим, як просто набором розхожих думок і тверджень, хоча з точки зору медицини це все не відповідає дійсності.

Для повноцінної роботи організму людини необхідно дотримуватися добового раціону харчування, в якому повинні обов’язково бути присутніми певна кількість вітамінів, білків, енергії, жиру, біологічно активних, мінеральних сполук тощо. Якщо не вживати в їжу, будь-який компонент або продукт, то все це може несприятливо відбитися на здоров’ї.

Далі наведено спростування загальноприйнятих помилок і міфів про те, що потрібно їсти, щоб схуднути

Від вуглеводів людина починає набирати вагу.

Склалася думка, що від надлишку вуглеводів людина починає товстіти – це все в своєму сенсі не правильно, авторитетно заявляють фахівці, оскільки вуглеводи взагалі притягують до себе воду і якщо зменшити їх кількість в раціоні харчування, то у людини не тільки зменшиться вага, але і що саме негативне в цьому – зменшення вуглеводів призводить до зменшення енергії в організмі людини.

Свіжі овочі з городу корисніші заморожених.

Якщо розглядати якісні характеристики заморожених овочів і фруктів, які не піддавалися вторинному заморожуванні і розморожуванні, а також якщо їх зберігали за відповідними правилами, то вони практично нічим не поступаються свіжим, що неодноразово перевірено з точки зору медицини. Ще дуже важливо знати, що свіжі овочі, фрукти, які привозять на прилавки магазинів у зимовий час, при цьому роблять дуже великий шлях, то вони майже не містять корисних вітамінів і мінералів. У свою чергу, овочі, які були заморожені, в зимовий час, навпаки, не втрачають свою поживну цінність, тому що піддані обробці практично через пару годин після їх збору.

Хліб потрібно взагалі виключити з раціону харчування.

Для великої кількості людей на всій планеті хліб є одним з найбільш популярних і використовуваних в їжу продуктів харчування і замінити його на щось інше в таких масштабах дуже важко, та й не варто. Просто треба завжди пам’ятати, що це порожні калорії, в яких людина фактично не потребує. Якщо спиратися на це твердження, то хлібом по суті не можна зловживати, при цьому потрібно перевагу віддати його чорним сортам, які випечені з зернових.

Вечеря в пізній час веде до появи зайвих кілограмів.

Дієтологи всього світу вважають, що вечеря в пізній час не призводить до появи зайвих кілограмів і не шкодить фігурі при дотриманні людиною певних умов, а саме, якщо не порушувати норми вживання їжі протягом дня, не перевищувати певну кількість калорій і якщо ця вечеря не є єдиним прийомом їжі за цілий день.

Чим менший за тривалістю сон, тим швидше схуднення.

Якщо подумати, то дане твердження виглядає цілком правдоподібним і логічним, адже в процесі сну обмін речовин в організмі людини сповільнюється і витрата енергії значно зменшується. Тобто, не менш логічно припустити, що чим менше тривалість сну, тим менше накопичується жиру. З точки зору науки все з точністю до навпаки. Вчені зробили висновок, що здоровий і повноцінний сон – це абсолютно необхідна складова програми для схуднення. У процесі сну зменшується рівень гормонів, які сигналізують мозку людини про почуття голоду. Також, дослідники в даній області зробили висновок, що якщо звичайну тривалість сну зменшити, хоча б на одну годину, це може спричинити дисбаланс гормонів.

Шоколад надає шкідливий вплив на здоров’я людини.

Після ряду досліджень було доведено, що какао містить в собі велику кількість особливих речовин, які можуть якісно поліпшити роботу судин і серця людини. Ефект дії цих речовин нагадує аспірин, так як знижується згортання і тиск крові. В наслідок цього, вчені не рекомендують повністю виключати шоколад зі свого щоденного раціону, при цьому можна з’їдати невелику плитку шоколаду в день або випити кухлик гіркого шоколаду.

Від харчових добавок, що містять білок починають рости м’язи.

Часто можна почути від прихильників здоров’я, що ряд харчових добавок, що містять білок сприяє нарощуванню м’язової маси. Проте, це, швидше за все, чергова пастка рекламних компаній і компаній-виробників харчових добавок, адже додатковий рівень білка не впливає на обсяг мускулатури, якщо людина після прийому білкових добавок не буде займатися силовими тренуваннями і фізичними навантаженнями. Природа подбала про те, щоб та кількість білка, яка надходить в організм в процесі прийому їжі, була достатньою для нормального функціонування організму, а надлишки білка від всіляких харчових добавок були додатковим навантаженням.

Алкоголь у будь-яких дозах небезпечний.

Ряд людей є прихильниками здорового способу життя та агітують відмову від вживання і тим більше зловживання алкоголем у всіх його проявах. Але, незважаючи на це, вчені спростували ці домисли і прийшли до висновку про корисність, наприклад вживання червоного вина, тому що в ньому міститься деякі компоненти, що позитивно впливають на серце і судини в організмі людини. Але у всьому потрібна міра, в помірній кількості вино і пиво, навпаки, навіть корисні для організму. Суть цього не в повній відмові від алкоголю, а не зловживання ним.

Холестерин, може привести до серцево-судинних захворювань.

Думка людей про те, що зловживання продуктами харчування у яких міститься холестерин, є однією з головних причин захворювань серця і судин, помилкова. Адже, наприклад, гіпертонія в більшій мірі може вплинути на виникнення інфаркту, ніж підвищений рівень холестерину. Під певним тиском крові в артеріях виникають отвори, які організм прибирає за засобом холестерину, при цьому «корисний» холестерин закупорює їх гладко, а якщо він «шкідливий», то судини закупорюється повністю – ось це і є одна з причин інфарктів.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Boom

  2. Від Таня К.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.