Велика вага не завжди нагадує про погане здоров’я

Велика вага - це не погане здоров'я

Жир в нашому тілі не завжди такий поганий, як ми звикли вважати. Якщо при надлишку ваги людина має відмінні показники фізичної підготовки та здоров’я в цілому, то зайві кілограми можуть виявитися корисними. Зокрема, якщо говорити про серцеву недостатність, то рівень смертності серед людей із зайвою вагою в два рази менший, ніж у власників нормальної ваги. Те ж можна сказати і про людей, яким була зроблена операція по реконструкції судин (ангіопластика).

Люди із зайвою вагою, які мають хронічні проблеми зі здоров’ям (серцево-судинні захворювання, СНІД), живуть довше від пацієнтів із нормальною вагою.

Лікарі відзначають, що люди часто зациклюються на худій статурі, намагаючись стати більш привабливими, але як показують численні дослідження, недолік ваги і нижня межа нормальної ваги співвідносяться з найвищими показниками смертності внаслідок різноманітних захворювань.

Статистика сигналізує про те, що зайва вага дійсно пов’язана з підвищеним ризиком серцевого нападу, але при цьому людина з такою ваговою категорією має більше шансів на виживання. Причиною цього явища лікарі називають енергію, запасів якої більше у людей з надлишком ваги.

Що стосується худих людей, то найчастіше говорять про малу м’язову масу, низьку фізичну активність, і відповідно — про погане здоров’я.

Жир, якщо говорити більш детально, не завжди має лише негативні характеристики. Багато залежить від його розташування в організмі. Наприклад, черевний жир підвищує небезпеку захворювань, а той, що відкладається на стегнах ніг, боках, верхньої частини рук, допомагає в подоланні серцево-судинних патологій.

Скидання ваги людьми середнього і старшого віку може вважатися актуальним з естетичної точки зору, але, якщо говорити про стан здоров’я в цілому, то кілька зайвих кілограмів ні в якому разі не повинні вважатися тягарем, так як вони асоціюються з більш високою виживаністю. Якщо людина не страждає серйозними метаболічними захворюваннями, серед яких порушення ліпідного обміну (наприклад, підвищений рівень холестерину крові), другий тип діабету і гіпертензія, немає порушень в роботі серцево-судинної системи, тоді скидання ваги втрачає усілякий сенс.

Корисність зайвої ваги найбільш помітна серед людей старшого віку, яким різноманітні дієти можуть принести більше шкоди, ніж представникам інших вікових груп. Слід брати до уваги той факт, що наш організм запрограмований природою так, що придбання ваги з віком є його невід’ємною рисою.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.