Що таке SPA? Історія походження

Що таке SPA, або СПА-салони, історія виникнення.

Сучасні спа-салони перетворилися в центри, де можна розслабитися, пройти косметичні процедури і спробувати альтернативні методи лікування та очищення організму. Часом не зрозуміло, за яким принципом об’єднуються ці “курорти одного дня”. Виявляється, цій історії вже тисячі років.

Що таке SPA і звідки воно родом?

Походження самого слова “spa” від епохи Римської імперії. Тоді солдати легіонери, втомлені після війни, приймали водні процедури для релаксації, лікування ран і омолодження. Гарячі природні джерела води вже на той час вважалися найкращими ліками. Легіонери будували лазні навколо природних джерел, а процедури, які там проводилися, називалися Sanus Per Aquam – «здоров’я через воду». З цієї назви і вийшла абревіатура SPA.

За іншою теорією, своїм походженням слово зобов’язане бельгійському місту Спа, яке досягнуло свого розквіту в XIV столітті. Воно було відоме в тому ж контексті, так як навколо нього було багато термальних джерел, які мали лікувальні властивості. У будь-якому випадку, “спа” веде свою історію від цілющої води.

Між іншим, історія курортного купання почалася ще в релігійних практиках стародавніх Месопотамії та Єгипту. Римляни запозичили ці практики і почали будувати лазні у своєму місті Бальнеуме (теж промовиста назва). Так, поступово лікувальне купання стало набувати масовість. Кожен імператор намагався перевершити свого попередника в будівництві грандіозних терм, деякі з них могли одночасно вмістити близько шести тисяч відпочивальників. З розвитком спа-культури терми перетворилися в справжні лікувально-розважальні комплекси, де багаті гості могли займатися спортом, відпочивати, приймати ванни і навіть відвідувати ресторани.

Характерною рисою такого проведення часу є відвідування різних камер і процедур для повної і більш якісної релаксації. Купальний ритуал починався з вправ, після чого слідували декілька сесій в гарячих приміщеннях, де тіло купальника натиралось оліями, рослинними екстрактами. Потім плавець переходив в саму гарячу камеру, де піддавався масажу. Закінчувався ритуал ванною і басейном, після яких розпочинався рясний обід.

Такі терми були поширені на території сучасної Італії, Бельгії, Швейцарії і в деяких областях Німеччини та Англії. Географія, звичайно ж, обумовлена наявністю природних джерел, вода яких, як вважалося, володіє лікувальними властивостями.

Хоча такі курорти то входили, то виходили з моди, концепція лікування за допомогою води зберігалася багато столітть і поступово дійшла до наших днів. В XX столітті це стало одним з напрямків медицини, а державні лікарні почали розглядати курорти в якості альтернативи амбулаторного лікування. Так спа-культура остаточно стала масовою. Саме тоді ж з’явилися і салони, що пропонують подібні послуги, так звані курортами одного дня.

Сьогодні, коли турбота про здоров’я стала справжнім стилем життя, а не дозвіллям, спа-курорти виникають в абсолютно різних частинах світу. Сучасні центри, хоча і внесли деякі зміни в первісну концепцію, як і раніше зберігають водні процедури в якості ядра і пропонують послуги на основі очищення, розігрівання та релаксації.

Сучасний спа-центр – це салон, який використовує термальні води та їх похідні. Оздоровчі та косметичні спа-процедури сьогодні бувають вологими і сухими. Сюди входять таласотерапія, медитація, йога, аюрведа, танці у воді, шведський масаж, японський шиацу, тайський масаж, процедури по догляду за обличчям, голковколювання, солі Мертвого моря, скраби, грязьові обгортання, ароматерапія, рефлексологія, мікродермабразія, рейки, гіпнотерапія, тай-чі та багато-багато іншого.

Спа-салони також мають у своєму арсеналі великий набір механічних пристроїв – джакузі, ванни для гідротерапії, швейцарський душ, контрастний душ, душ Віши і так далі. Спа успішно дотримуються основних традицій, одночасно оновлюючи та інтерпретуючи їх на сучасний лад.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від КатяЛен.

  2. Від Юля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.