Судоми ніг вночі, головні причини та лікування

Судоми ніг вночі - причини, лікування, процедури.

Спокійний сон – це відмінне завтрашнє почуття, і мабуть, головний засіб відновлення душевних та фізичних сил людини. Але часто наш безтурботний сон безцеремонно переривається, і причиною цього є раптові нічні судоми в ногах. Припинити і запобігти їх повторну прояву допоможуть наступні поради:

Якщо судоми ніг в ночі досить сильні, то все-таки доведеться встати з ліжка на відстані одного метра від стіни, обпертися в неї руками і потриматися в досить напруженому положенні кілька секунд. Ноги, при цьому, потрібно тримати прямо і п’ятки від підлоги не відривати. Таку вправу необхідно проробити кілька разів.

Якщо нічні судоми в ногах поширюються на литкові м’язи, то зведену судомою ікру необхідно помасажувати, злегка розтягуючи в напрямку вгору, від щиколотки. Таку процедуру можна проводити і безпосередньо перед сном, з метою профілактики, якщо судоми ніг турбують регулярно.

Не дозволяйте ковдрі «збиватися» в ноги, так як саме тиск важкої ковдри може сприяти виникненню судом ніг. Взагалі, відмінною гарантією від такої неприємності може служити легка шерстяна ковдра, яка постійно зберігатиме ноги в теплі без зайвого тиску на них.

Для запобігання нічних судом ніг, перед сном слід максимально звільнити тіло від одягу. Якщо є звичка спати в піжамі, то вона повинна бути вільною і м’якою.

Лежачи на животі, витягнувши ноги і напружуючи м’язи, люди самі провокують виникненню судом. Якщо нічні судоми в ногах не є надзвичайним явищем, то рекомендована поза для сну – це лежачи на боці, зігнувши коліна, і бажано покласти невелику подушку між ними.

Дуже ймовірною причиною виникнення судом у ногах може бути недолік кальцію в організмі, а тому постарайтеся це швидко виправити.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.