Судоми після занять фітнесом, причини

Судоми після занять фітнесом - причини

Напевно, у кожного із нас траплялася така ситуація, коли під час занять фітнесом, або через деякий час після тренування, м’язи мимоволі скорочувалися. Виникала так звана — судома.

Відразу зазначимо, що виникнення судом у м’язах вже давно є предметом пильного вивчення медиків. Якби головна причина мимовільного скорочення м’язів була знайдена, нам би вдалося уникнути багатьох захворювань, пов’язаних з порушенням скорочувальної функції м’язів. У цій статті ми розглянемо природу судом у м’язах, що мають чисто спортивне походження.

Причини судом м’язів

Дуже часто буває так, що довільні скорочення м’язів виникають під час силового тренування. Як правило, піддається судомі той м’яз, який був хоч якось задіяний у важкій вправі. Якщо подібне спостерігається, то швидше за все, головною причиною цього стало сильне перенапруження робочого м’язу. Говорячи більш правильною мовою, робочий м’яз настільки виснажив свої запаси енергії, що тимчасово порушилася нервова регуляція та її скорочувальна функція. Уникнути цього можна, обмежуючи навантаження, однак сам по собі розвиток м’язів вимагає виходу за межі можливостей організму. Тому компроміс тут знайти складно.

Іншою можливою причиною судом є не фізичне виснаження м’язів, а нестача в організмі певних речовин, які позначаються на роботі м’язів. В даному випадку мова йде про мікроелементи, складову основу водно-електролітного балансу організму: калій, магній, натрій. Витрата цих речовин є природним процесом, що вимагає, однак, своєчасного поповнення. Якщо вчасно відновити їх не вдається, то змінюється характер біохімічного функціювання м’язових волокон, який регулюється за рахунок каліє-натрієвої взаємодії.

Як позбутися судом?

В цьому випадку на допомогу прийдуть препарати панангін і аспаркам. Курс прийому — два-чотири тижні. Рекомендується також в цей період приймати вітамінно-мінеральні комплекси.Як позбутися судом?

Доведено також, що судоми в м’язах можуть з’являтися при нестачі кальцію в організмі. Його дефіцит знижує поріг нервово-м’язової збудливості, що також може стати причиною самовільних скорочень. Уникнути цього можна, збагативши раціон харчування молочними продуктами та вітамінами групи В.

Важливо! Якщо судоми в м’язах носять систематичний характер, супроводжується втома, набряки і важкість, слід негайно звернутися за медичною допомогу для з’ясування причин патології.

Якщо судома в м’язах все ж застала в період тренувань, то оперативний засіб її зняття буде полягати у розтягненні робочих м’яз і масаж.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Валентина

  2. Від Юлия Храмова

  3. Від Виктория

  4. Від Зина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *