Як позбутися синдрому нічної їжі?

Як позбутися синдрому нічної їжі?

Синдром нічної їжі – це розлад, який змушує людей вживати надмірну кількість їжі перед сном або в середині ночі. Хоча синдром нічної їжі офіційно не визнаний розладом харчової поведінки, він має багато чітких специфічних симптомів. Найбільш типові симптоми – нав’язлива потреба поїсти, захопленість їжею, втрата контролю над кількістю прийнятої їжі, почуття провини або сорому через харчову поведінку. Люди, які страждають від синдрому нічної їжі, знаходяться у високому ризику отримати ожиріння і депресію, як наслідок нажити відповідні проблеми зі здоров’ям.

Симптоми синдрому нічної їжі

Люди, які страждають синдромом нічної їжі, як правило, обмежують кількість споживаної їжі протягом дня, а потім компенсують це переїданням перед сном, або прокидаються серед ночі, щоб поїсти. У людей з такою моделлю харчової поведінки розвивається безсоння або порушення сну. Багато людей, які страждають цим розладом, вважають, що вони не зможуть заснути, якщо будуть правильно харчуватися. Іншими симптомами синдрому нічної їжі є:

 • розгул апетиту перед сном або постійні прийоми їжі в нічний час;
 • почуття провини, тривоги або розлади під час їжі;
 • неможливість заснути або поганий сон;
 • неконтрольоване бажання з’їсти чогось протягом ночі;
 • більше половини ваших щоденних калорій припадає на час після вечері;
 • слабкий апетит або його відсутність вранці;
 • ранкова нудота;
 • занепокоєння;
 • депресія;
 • надмірне збільшення ваги;
 • втрата контролю над можливістю зупинитися в їжі.

Причини синдрому нічної їжі

Синдром нічної їжі може бути викликаний різними факторами, у тому числі дисбалансом гормонів, надмірним стресом, психічними розладами, пов’язаними з харчовою поведінкою – депресія, тривожність, їжа поодинці, переїдання.

Дисбаланс гормонів і низькі рівні мелатоніну, серотоніну та лептину можуть порушити нормальні цикли сну і неспання і негативно вплинути на звички у харчуванні.

Надмірний стрес на роботі або вдома може змусити людину потягнутися вночі за їжею, щоб впоратися з ситуацією.

Сувора дієта протягом дня може привести людину до необхідності компенсувати калорії шляхом переїдання вночі.

Депресія і тривога можуть призвести до емоційного переїдання. Під час переїдання люди зазвичай вдаються до багатих вуглеводами продуктів, які показані, щоб підвищити рівень серотоніну в мозку, і допомагають заснути.

Залежність від їжі може стати причиною розвитку синдрому нічної їжі, тому що люди звикають покладатися на переїдання для того, щоб заснути і бути працездатними на наступний день.

Як лікувати синдром нічної їжі

Перш за все, для лікування синдрому нічної їжі потрібно звернутися до лікаря, щоб отримати правильний діагноз. Поставивши діагноз, лікар може визначити, що є причиною вашого розладу і розробити відповідну стратегію поведінки. Психолог і дієтолог також можуть допомогти вам розробити виграшну стратегію для лікування вашого розладу. Деякі поширені методами лікування синдрому нічної їжі

Гормональні добавки. Якщо причиною є хімічний дисбаланс, гормональні добавки можуть направити ваш організм в потрібне русло й створити нормальні цикли сну.

Інгібітори зворотного захоплення серотоніну. Ці ліки можуть бути приписані, якщо причиною є депресія і тривога, щоб полегшити психічні симптоми і зменшити потребу в нічній їжі.

Психотерапія. Психотерапевт може допомогти у виявленні основних симптомів, що викликають розлади і запропонувати способи впоратися з проблемою.

Поведінкова терапія, індивідуальні консультації та групова терапія. Всі ці види терапії можуть дати вам можливість ознайомитися з методами, обговорити ваший розлад, знайти підтримку, щоб допомогти позбавитися від звички їсти вночі.

Консультації дієтолога. Для позбавлення від синдрому нічної їжі дієтолог може проконсультувати, які навички правильного харчування і фізичних вправ потрібні вам для підтримки здорових звичок у харчуванні, та здорового способу життя.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.