Як вимкнути почуття та емоції?

Як встановити контроль емоцій?

Слово «бездушний» зазвичай має негативну оцінку, але це не завжди погано. Періодично почуття і емоції хочеться вимкнути назавжди, або хоча б на час, так як вони заподіюють дуже сильний біль або неприємності в повсякденному житті. Давайте розберемося, що потрібно для цього, і чи всім доступна така влада над своєю надмірною вразливістю.

Як же все таки відключити почуття та емоції?

Людина – складний пристрій, з безліччю налаштувань, частину з яких цілком можна виконати власноручно. Тільки ось діяти потрібно з розумом, щоб не зробити ще гірше. Це стосується і нас: припустимо контроль емоцій, а не повне їх придушення. Тобто кам’яною стіною ми не станемо, а зможемо знижувати власну чутливість при необхідності. А так як це навик, то раз і назавжди вимкнути почуття не вийде, спочатку емоції вийде відсунути тільки на час. Тому можна вибрати один із запропонованих способів і приступити до тренувань.

Відсторонення. Часто яка-небудь ситуація хвилює тільки через нашу причетність. Погляньте на це з боку, чи викличе це такий же гнів і образу, якщо проблема стане чужою?

Пошук причин. Спробуйте з’ясувати, де коріння того, що відбувається, чим викликаний різкий випад іншої людини в вашу сторону. Перемикання на логічну розкладку допоможе знизити свою емоційність і знайти краще рішення складностей.

Заміщення. Офіс, начальник зображує мавпу-ревуна, колеги зливаються з шпалерами і перекладають відповідальність один на одного, а вам все одно. Тому що навпроти вас море, сонце, яке нещодавно піднялося дарує приємне тепло, на причалі чайки і вгодовані коти чекають повернення рибалок, щоб отримати частину морських дарів. Придумайте свою картину, яка буде вам приємна, і уявляйте її всякий раз, як тільки емоції почнуть виходити із-під контролю. Важливо не просто малювати бажану картинку, а відчувати себе її учасницею. Тому корисно буде потренуватися на дозвіллі, щоб потім входити в потрібний стан без проблем.

Йога. Ось хто вже знає про контроль власного тіла і почуттів все (особливого стану гармонії внутрішнього і зовнішнього), так це йоги. Не біда, якщо ви жодного разу не стикалися з цим вченням, запозичити практику все одно можна. Наприклад, досить популярну дихальну техніку, здатну знизити градус емоцій. Для цього потрібно прийняти зручне положення, сконцентруватися на глибині і рівномірності дихання, потім спробувати глибоко вдихнути, затримати повітря в легенях, а потім повільно видихнути.

Також допомогти в усуненні небажаних емоцій здатні: улюблена музика і аромати, миттєвої дії вони не нададуть, але якщо є час, то це відмінний варіант.

Але який би спосіб ви не вибрали, пам’ятайте, що він потрібен тільки для тимчасового усунення емоцій, які заважають вам в якийсь момент. Постійне їх придушення зробить вас бажаним клієнтом психотерапевта. Тому потрібно обов’язково знайти час, щоб повністю взяти свої почуття, адже відчувати їх – абсолютно нормально.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.