Якій воді віддати перевагу?

Корисне про воду.

Як відомо, наш організм на 75% складається з води, тому від того, скільки рідини ми споживаємо в день, залежить наше самопочуття і зовнішній вигляд. Багато хто знає, що в добу людина повинна споживати 2,5-3 літри рідини, проте іноді люди навіть не замислюються, що треба пити, і яка рідина буде корисна?

Де знайти корисну воду?

Останнім часом вчені все більше стали говорити саме про користь води, а не про різні продукти. На жаль, наша Земля давно не може похвалитися наявністю екологічно безпечних джерел прісної води, які колись забезпечували людей справді корисною, насиченою усіма мінералами і солями, водою. Люди могли пити воду з річок та озер, в яких зараз можна знайти чи не весь набір елементів таблиці Менделєєва. В пошуках чистої води людству доводиться використовувати підземні води і винаходити пристрої для її очищення. Однак очищена вода не володіє тими властивостями, які притаманні природній.

Як же підібрати найбільш корисний вид води для нашого організму?

Вода із-під фільтра

Кожна держава піклується про те, щоб її населення мало безперебійне постачання прісної води, однак про те, що водопровідна вода непридатна для їжі, почали говорити вже давно. Те, що тече в наших трубах, для організму людини є технічною рідиною. Адже у водопроводах роками накопичуються отруйні відкладення, із-за тріщин у трубах можуть просочуватися нечистоти, хлор, яким знезаражують воду, і який негативно позначається на нашому здоров’ї. Тому пити воду із-під крана не можна, краще очищати, а ще краще купувати питну воду в пляшках.

Останнім часом все більше людей стало користуватися домашніми фільтрами очищення води. Але при покупці не всі замислюються про те, чи всі фільтри будуть дійсно працювати на благо людини. Вибір моделі очисника залежить від складу води, яку ми споживаємо. Краще купувати фільтри, розраховані на кілька видів очищення, наприклад: вугільне та іонне. За фільтром потрібно ретельно доглядати, адже якщо він не працює 8 годин поспіль, то в ньому починають розмножуватися різні мікроби, потрібно постійно стежити за виробленням очисного елемента. Не дивлячись на всі позитивні характеристики фільтра, і він не може стати надійним гарантом того, що ми будемо споживати чисту, корисну воду, хоча багато в чому і поліпшить якість водопровідної.

Покупна вода

Якщо ми віддамо перевагу покупній воді, то повинні чітко знати, артезіанська вона чи пропущена через фільтр. У артезіанської води є свої переваги і недоліки. На її користь грає той факт, що артезіанські води проточні, в них немає домішків хлору. Проте і вода з бюветів може містити в собі різні бактерії, адже процес забору води з свердловини не постійний, насоси періодично зупиняють, а тому відбувається застій води.

Кип’ячена вода

Зазвичай, не залежно від того, яку воду ми обрали, людина її кип’ятить, не замислюючись про те, наскільки це корисно. Після кип’ятіння змінюється мікроструктура води, стає іншим її мінеральний склад. Але раз вже в наш час немає можливості споживати в їжу безпечну природну воду, то варто запам’ятати деякі правила використання кип’яченої. Ніколи не слід тримати посудину з перевареною водою відкритою, адже так в рідину можуть потрапити різні мікроби, і тоді вода стане джерелом зараження. Не потрібно кип’ятити воду кілька разів поспіль, адже так її корисні властивості будуть ще меншими. Завжди слід кип’ятити воду з не обстежених джерел, щоб убити в ній всі хвороботворні мікроби.

Тала вода

Недавно в літературі з нетрадиційної або народної медицини з’явилися статті про користь талої води, яка просто є рідиною зі зниженим вмістом солей і мінералів. Тала вода не гарант того, що ми забезпечимо себе воістину чистою водою. Пити таку воду можна лише за рекомендацією медиків: при хворобі нирок, печінки і серця, а також при набряковому синдромі. Але виготовляти її повинні в спеціальних лабораторіях, так як рецепт талої води «з морозилки» – це не що інше, як поради бабусь на лавці.

Мінеральна вода

Теж саме стосується користі споживання газованої води, яку люди називають мінеральною. Пити таку воду можна, але в невеликих кількостях і не всім. Газована вода протипоказана людям, які страждають на захворювання шлункове-кишкового тракту (гастрит, виразка, панкреатит), оскільки бульбашки газу дратують слизову оболонку і можуть погіршити самопочуття. Краще дійсно купувати мінеральну воду, в якій міститься певний набір солей і мінералів. Але і її потрібно споживати за призначенням лікаря, оскільки вода з різних джерел володіє своїм набором елементів. Ще краще, якщо таку воду ми будемо отримувати безпосередньо з джерел, а не з пляшок. Мінеральна вода, навіть якщо її призначив лікар, не повинна постійно бути в раціоні людини. Її потрібно пити курсами в один-два місяці, інакше в організмі може порушитися сольовий баланс і, як наслідок, будуть страждати обмінні процеси, печінка, нирки, судини.

Вода з кулерів

Враховуючи таку ситуацію з водою, в наш час з’явилася тенденція пити воду з кулерів. Користь від такої води буде безумовно більшою, ніж від водопровідної, однак і вона не позбавить від проблем. Вода в кулері все одно застоюється, при заповненні кулера в нього потрапляє повітря, наповнене різними бактеріями, а тому вода може стати джерелом зараження. Особливо це стосується періоду загострення вірусних інфекцій.

Срібна вода

Також не зробить чистішою воду і срібло, опущене в ємність. Срібну воду роблять за спеціальною технологією. Якщо ж людина є прихильником такого способу очищення, то не слід забувати, що перед використанням воду потрібно обов’язково прокип’ятити. Адже срібло вбиває в ній мікроби, але і в організмі здатне викликати схожу реакцію і порушити мікрофлору кишечнику.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.