Фітнес і дієти по темпераменту і характеру людини

характер та темперамент людини

Дієти, вправи для фітнесу, інтенсивність занять, слід підбирати виходячи з людських індивідуальних особливостей. Відомо, що наші особисті якості, статура, риси характеру, рухливість і швидкість реакції, визначаються типом темпераменту. Далі розглянемо докладніше.

Меланхоліки

Страждають меланхоліки, насамперед, від власної нерішучості і невпевненості, слабкого характеру. У них часто пригнічений стан і поганий настрій. Це призводить до нез’ясовних, різких перепадів ваги тіла, тривала відсутність апетиту може змінюватися періодами неконтрольованого голоду і обжерливості. Хоча в цілому представники цього типу темпераменту худорляві з переважанням кісткової тканини над м’язовою та жировою.

До набору ваги у них зазвичай призводить «заїдання проблем» солодкими ласощами. У цьому випадку дієтологи радять підбирати інші способи релаксації та зняття стресових ситуацій (медитація або музика, наприклад). Допомагає нормалізувати вагу і налагоджений режим харчування.

Меланхолікам добре вдаються складні дихальні вправи гімнастики цигун і хитромудрі пози йоги; їх зосередженість на своїх відчуттях і чутливість до переживань допоможуть освоїти калланетику, тайчи, у-шу або боді-балет. Меланхолійних людей потрібно долучати до участі в громадських масових заходах, активним видам спортивних занять з дитячих років, тоді і вони навчаться отримувати дозу адреналіну, задоволення від силових навантажень, полюблять прогулянки на природі.

Флегматики

Флегматичні люди можуть виводити з себе оточуючих своїм непохитним спокоєм. Вони неквапливі, навіть повільні і мляві, завжди у рівному настрої та гуморі.

Для флегматиків характерний уповільнений обмін речовин, постійний відмінний апетит. Це викликає переважання жирової тканини в організмі і призводить до серйозних проблем із зайвою вагою. Часто для таких людей всілякі ласощі, делікатеси та солодощі – єдиний спосіб зняти емоційний стрес та напругу. Значна кількість жиру відкладається у флегматиків на стегнах, животі, сідницях. Збільшують їх вагу також різні гормональні порушення.

Для схуднення і нормалізації ваги флегматикам потрібен тривалий час (на скидання 1-2 зайвих кілограмів піде пару місяців), збалансований раціон харчування, суворий режим і значні постійні фізичні навантаження.

Флегматики з задоволенням займаються силовим спортом (бодибілдингом, важкою атлетикою, боулінгом), добре переносять одноманітні аеробні тренування (верхова їзда, велосипедні марафони, тривалі пробіжки, плавання, веслування на довгі дистанції), подобаються їм також танці, більярд.

Холерики

Представники цього типу темпераменту найбільш рухливі й енергійні. Вони завжди емоційно збуджені, часто кидаються з однієї крайності в іншу, в їх голові постійно народжуються неймовірні ідеї.

Холерики відрізняються гарним травленням і апетитом. Вони завжди у відмінній формі, стрункі і підтягнуті. Їх легко відрізнити за енергійною ходою, активною жестикуляцією і багатою мімікою. Для холериків не існує проблеми, як виспатися за короткий час. Вони ведуть настільки активний спосіб життя, що жир у них просто не встигає накопичитися.

Холерики – любителі поїсти, але любов до різних, в особливості, солодких страв і їх надмірне вживання іноді приводять до появи зайвих кілограмів. Помітивши це, холерики панікують, починають худнути екстремальними способами, сідають на екстравагантні дієти і пігулки. Холерикам легко позбутися від зайвих кілограмів і потім підтримувати вагу на оптимальному рівні, так жирової тканини у них відносно небагато, а м’язова і кісткова тканини – врівноважені. Їм слід наситити свій раціон овочевими салатами, зеленню, виключивши солодкі та жирні страви. Добре підтримують фігуру холериків і активні вправи.

У спорті їм потрібно віддавати перевагу водним лижам, стрільбі, фігурному катанню, східним танцям, різним єдиноборствам, кінним стрибкам, віндсерфінгу, великому тенісу та плаванню.

Сангвініки

Сангвініки дуже енергійні і урівноважені. Це люди з сильною натурою, силою волі, багатими емоціями. Вони рідко страждають ожирінням, так як в організмі багато м’язової тканини.

Хороший апетит, активне травлення провокують у сангвініків поїдання великої кількості продуктів. Вони не люблять пропускати прийоми їжі, погано себе почувають і дратуються від цього. У такі моменти вони готові негайно вирушити за поповненням їстівних припасів.

Хороша мускулатура сангвініків здатна довго приховувати їх зайву вагу. Зайві кілограми (не більше 5) йдуть швидко (за два тижні) і досить легко після процедур з активним потовиділенням (саун, лазень, інтенсивних тренувань). При ожирінні високого ступеня зусиль доведеться докласти набагато більше, серйозніше поставитися до якості та кількості їжі.

Життєлюбним сангвінікам підходять колективні спортивні заняття (футбол, баскетбол, волейбол і водне поло). Вони досягнуть успіхів у енергійних видах спорту – метанні списа, боксі, єдиноборствах, кінному спорті, боротьбі, бігу на ковзанах чи лижах. Підходить їм і екстремальний спорт (польоти на дельтапланах, гірський туризм, дайвінг, альпінізм).

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.