Що робити, якщо бурчить в животі майже завжди?

Якщо бурчить в животі завжди.

Кожен з нас хоч раз чув бурчання в животі вранці або після їжі. Але іноді ці звуки стають надмірно нав’язливими, гучними або занадто частими. Така «симфонія» може змусити будь-кого відчувати себе ніяково в компанії друзів, на роботі, або чого краще – на побаченні. Ми розповімо вам, чому бурчить в животі і як позбутися від такої неприємної недуги, не заподіявши шкоди травній системі.

Причини, чому бурчить у животі

Булькання і бурчання в животі – це абсолютно нормальне явище. Справа в тому, що при диханні ми мимоволі заковтуємо деяку частину повітря, і воно потрапляє в порожнину шлунку. Кожні пару годин стінки шлунка скорочуються для того, щоб забезпечити їжі краще перемішування і засвоєння. Якщо в шлунку порожньо, то повітря, яке знаходиться там під дією скорочення м’язів, буде видавати своєрідний звук.

Як ми вже відзначили, живіт найчастіше бурчить в голодному стані, але що викликає постійне бурчання в животі після їжі, поки незрозуміло. Швидше за все, причина цього явища може ховатися в характері їжі. Живіт почне бурчати, якщо наповнити шлунок продуктами, які сприяють газоутворенню.

До їх числа відносяться: бобові, капуста, виноград, житній хліб тощо. Також вживання газованої води та пива, зрозуміло, спричинить за собою бурчання в кишечнику після їжі. Кофеїнові продукти також викликають здуття живота. Не варто ними захоплюватися. Ще один продукт, який сприяє тому, що після їжі “буря” в животі, це сорбіт або замінник цукру. Він також використовується в жуйці. Шлунку важко його переварити, внаслідок чого утворюються гази.

Бурчання в животі може бути викликане сильним хвилюванням. Зазвичай в цьому немає нічого страшного, і неприємні відчуття в черевній порожнині проходять, як тільки мине причина стресу. Ще одна причина, чому постійно бурчить в животі після їжі, може полягати в переїданні. Особливо явно це спостерігається у людей, які довгий час ходили з порожнім шлунком, а потім перестаралися зі стравами. Приміром, таке звичайне може бути характерно для тих, хто протягом дня працює без перепочинку, а ввечері з’їдає все, що попадеться під руку.

Якщо помічено, що завжди бурчить у животі, а до того ж, це не властиво і останнім часом змін у харчуванні не спостерігалося, то варто відвідати лікаря. Цілком можливо, що причиною недуги стали паразити, чий рівень перевищив межі норми. Лікар може призначити лікування, і вчасно помічена проблема швидко вирішиться.

Бурчання в животі спостерігається здебільшого у вагітних. Це викликано зміною в гормональній системі на першому етапі вагітності і відчутною перебудовою організму в другій її половині: кишечник змінює своє положення, поступаючись місцем збільшеній у розмірах матці.

Як позбутися від бурчання в животі?

Оскільки з причинами, що пояснюють, чому вирує в животі, ми вже розібралися, перейдемо до опису основних засобів позбавлення від цього невеликого, але неприємного відчуття.

Виявлення причини дозволяє зрозуміти, як вилікувати бурчання в животі.

Якщо ви відчуваєте, що бурчить в животі в ті моменти, коли голодні, не доводьте свій організм до такого стану і харчуйтеся частіше. Теж саме стосується людей, які вживають надмірну кількість їжі. Краще розділити своє меню на декілька підходів, ніж з’їсти все відразу в кінці дня і страждати. Багато хто може сказати, що просто не встигає поїсти за робочий час — багато справ. Тоді вибір за вами: можете викроїти двічі по 10 хвилин робочого часу або мучитися від бурчання і можливих проблем з шлунком, у тому числі від гастритів і виразок.

Обмежте вживання перерахованих вище продуктів, якщо хочете зменшити бурчання в животі. Якщо можете, відмовтеся від занадто солоної, засмаженої їжі і газованої води. Не тільки шлунок, але і весь організм скаже вам за це велике спасибі.

Якщо бурчання в животі викликано хвилюванням, наприклад, перед важливою подією, то достатньо заспокоїтися для того, щоб від нього позбутися. Прийміть заспокійливе – воно сприяє пом’якшенню нервового напруження, і бурчання миттєво припиниться.

Для вагітних позбавлення від настирливого бурчання в животі повинно бути пов’язано з правильним харчуванням. Дробовий раціон, чай з лікарських трав (фенхель, ромашка, кріп) дозволять не тільки впоратися майбутній матусі з бульканням у животі, але і допоможуть малюкові знизити до мінімуму болі в животику.

Слідкуйте за особистою гігієною: мийте руки частіше, ретельно мийте овочі та фрукти, користуйтеся рукавичками, якщо маєте справу з брудом. Адже, як уже було сказано раніше, один з приводів, чому постійно бурчить живіт – наявність паразитів в організмі. Зверніться до лікаря і здайте необхідні аналізи.

Не зайвою буде і фізична активність. Для людей, що працюють здебільшого сидячи, необхідно робити перерви і невелику розминку. Корисні будуть фізичні заняття для кращої роботи кишечнику.

Якщо ж бурління в животі – це ваша стандартна реакція, наприклад, на прийом їжі, і лікар не виявив жодних відхилень, але ці вируючі звуки з надр живота заважають жити, то можна попросити у гастроентеролога виписати препарати для заспокоєння кишечника.

Якщо хочете швидко позбутися від бурління в животі, то можете взяти звичайне активоване вугілля. Або аналогічний аптечний адсорбент за порадою фармацевта. Вони поглинуть гази в кишечнику і позбавлять вас від настирливих звуків.

Слідкуйте за своїм раціоном, вживайте вітаміни, харчуйтеся правильно і з задоволенням. Це позбавить вас від багатьох хвороб і недуг.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Елена

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.