L-карнітин, чи є шкода і побічні ефекти?

L-карнітин, чи є шкода і побічні ефекти?

Обговорюючи ту чи іншу харчову добавку, її дію на організм і ефективність, необхідно згадати також про шкоду і побічних дії. Не оминемо і всіма улюблений L-карнітин, навколо якого також існує велика кількість міфів, легенд і стереотипів. Адже він такий поширений для схуднення.

L-карнітин безпечний!

Почнемо з того, що на даний момент немає жодного дослідження, яке б виявило незначні патологічні зміни в організмі людини, внаслідок прийому L-карнітину. Навіть при використанні надвеликих доз (які в сотні разів перевищують рекомендовані) не спостерігалося розвитку хоч яких-небудь побічних ефектів. Доказом абсолютної безпеки L-карнітину є ще й той факт, що його нерідко включають до складу харчування для дітей грудного віку. L-карнитин корисний людям з хворим серцем, страждаючим діабетом, гіпертонією, атеросклерозом і гіпертиреозом.

Можливі побічні дії

Із-за підвищення кількості вивільненої енергії, прийом L-карнітину може викликати безсоння (даний ефект зустрічається вкрай рідко). Для усунення цього приймайте L-карнітин в першій половині дня, в цей період він особливо ефективний.

Індивідуальна непереносимість (зустрічається вкрай рідко).

Не слід приймати L-карнітин, якщо ви виконуєте процедуру гемодіалізу. Були випадки, коли це викликало міастенію.

L-карнітин не вступає в реакцію з іншими лікарськими засобами або харчовими добавками, а тому вживати його можна в їх поєднанні, не боячись ускладнень і патологічних змін в організмі.

Висновки

Аналізуючи результати багатьох наукових досліджень, можна відзначити, що L-карнітин відноситься до числа найбільш безпечних харчових добавок, які дозволяють зміцнити здоров’я і продовжити життя.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Нина

  2. Від Алена

  3. Від Svetlana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.