Нові дієтичні пігулки

Нові таблетки для схуднення.

Деякі люди, які страждають ожирінням, не можуть скинути вагу за допомогою поєднання здорової дієти і фізичних вправ, що змушує їх звертатися за допомогою до фармацевтичних засобів. У новому дослідженні вчені з інституту біологічних досліджень Солка (Ла Холу, Каліфорнія) детально описують створення незвичайної “дієтичної таблетки”, яка за рахунок обману змушує тіло позбавлятися від зайвої ваги. Це робить її більш ефективним засобом, ніж існуючі дієтичні пігулки, які до того ж, часто викликають побічну дію.

Рональд Еванс, керівник лабораторії експресії генів (Солк), говорить, що нова дієтична таблетка під назвою фексарамін (feksaramin) діє за принципом «уявної їжі». Вона відправляє такі ж сигнали, що і під час споживання страв, тому організм починає «звільняти простір», призначений для нових надходжень їжі. Тим не менш, тіло не набуває нових калорій, також не змінюється й апетит. В експериментах з огрядними мишами фексарамін (feksaramin) запускав процес спалювання жирів, запобігав набору ваги, знижував рівень цукру і холестерину, а також допомагав контролювати перебіг запальних процесів.

Звіт про дослідження був опублікований в журналі «Природа: Медицина» (Nature Medicine).

Фексарамін діє на фарнезойд Х-рецептор (FXR), протеїн, який бере участь у перетравлюванні їжі, відкладенню цукру і жирів, виділенню жовчі печінкою.

Дослідники пояснюють, що з початком прийому їжі FXR переходить в активний стан. Попередні експерименти Еванса і колег показали, що даний протеїн окрім виділення жовчі (допомога в перетравленні їжі) також змінює рівень цукру у крові і запускає процес спалювання жирів.

Деякі з існуючих таблеток для схуднення активують цілий спектр сигнальних шляхів, контрольованих FXR, які мають відношення до життєдіяльності кишечника, печінки, нирок та надниркових залоз.

Фексарамін (feksaramin), тим не менш, активує FXR виключно щодо кишечника. При оральному прийомі ліки засвоюється лише кишечником, не потрапляючи в кров. Це означає, що “таблетка” не викликає побічних ефектів, а це асоціюються з дією звичайних дієтичних пігулок (підвищений кров’яний тиск, запаморочення, безсоння і навіть захворювання серця).

Реакція організму на їжу схожа на естафету, а вчені знають, як почати забіг першими.

Для перевірки ефективності фексараміна Еванс і колеги щодня протягом п’яти тижнів давали огрядним мишам препарат, порівнюючи результати з станом тварин, яких залишили в контрольній групі.

Миші в першій групі перестали набирати вагу; в них спостерігалось зменшення кількості жиру в організмі, зниження рівня цукру і холестерину. Більше того, у цих тварин підвищилася температура тіла, що свідчить про прискорення обміну речовин.

Дослідники повідомляють також про зміни в популяції бактерій кишечника, але значення цього процесу поки залишається незрозумілим.

Еванс каже, що фексарамін більш ефективний, ніж інші засоби, які активують сигнальні шляхи FXR, оскільки він активує механізми природного реагування на прийом їжі. Дана реакція нагадує естафету: якщо бігуни почнуть її в один і той же час, ніколи не зможуть передати паличку. Тепер же вчені можуть запускати учасників естафети в довільний час, що дозволяє іншим подіям відбуватися природним шляхом.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.