Особливості ділового стилю у моді

Особливості ділового стилю.

Почувши фразу «діловий стиль», багато хто з нас ледь пригнічують позіхання. Всі ці манірні блузи, строгі спідниці, жакети, жилети… Втім, чи такий нудний діловий одяг?

Історія і суть ділового стилю

Аж до середини минулого століття такого поняття, як діловий стиль одягу, не існувало. Жінки носили на роботу будь-які максимально стримані речі. Але з розквітом великих концернів і синдикатів, у міру формування корпоративної культури склався і офісний, діловий стиль одягу.

Базою ділового стилю стала, звичайно ж, класика, консервативний англійський костюм. Однак не варто плутати класичний стиль і діловий, між ними – принципова різниця. Так, діловий одяг теж неохоче піддається віянням моди, але класичний костюм доречний всюди, від офісу і до театру, а діловий придуманий тільки для роботи.

Концептуальні особливості ділового стилю

Аскетичні фасони, спокійні тони, непомітні принти, фактури без глянцю, тактовність і розсудливість – константи ділового гардероба. В цілому стилю властиві:

  • якісні, традиційні, найчастіше натуральні тканини – шерсть, шовк, твід, кашемір, льон;
  • обмежена, неяскрава палітра;
  • приталений, природний силует;
  • відсутність орнаментів, малюнків або скупий монотонний візерунок;
  • акуратне взуття із закритим носком на помірних підборах;
  • мінімум аксесуарів і прикрас;
  • завжди наявність колготок;
  • скромний, ледь помітний макіяж.

Варто знати! Бізнес-одяг купується не на один сезон, в зв’язку з цим стиль орієнтований тільки на першосортні, добротні речі.

Історія ділового стилю.

Підвиди ділового стилю

Його умовно ділять на такі категорії: строгий-діловий або формально-діловий.

Строгий-діловий стиль в жіночому одязі – самий вибагливий, костюмний підвид. У його жорстких рамках використовуються: чорний, сірий, білий, темно-синій кольори, відсутні принти, рукав завжди довгий, а комірець неодмінно білий.

Зовнішність формального підвиду визначають приталені піджаки, прямі спідниці з басками, спідниці-олівець завдовжки до коліна (плюс-мінус 5 см), і матові колготки тілесного кольору щільністю не менше 5 см. Взуття – хрестоматійні човники з каблуком до 7 см. Щоб образ не здавався трафаретним, не використовують комплекти. Жакет від одного костюма надягають зі спідницею або штанами іншого. Доповнює формальний портрет ретельно зібране волосся, непримітні сережки і наручний годинник відомої марки.

Управлінський діловий стиль

До нього вдаються керівники, а також клерки організацій, де відсутній строгий дрес-код. В управлінському ключі також одягаються, коли в процесі робочого дня має бути презентація з фуршетом, відвідування виставки, або якийсь культурний захід.

Особливості ділового стилю у моді.

Управлінський стиль оперує більшою кількістю кольорів і фасонів. Костюм – не догма, можна відмовитися навіть від жакета, обмежившись жилетом. Крім класичних штанів та спідниць в побуті управлінського підвиду – прості сукні-футляри, сукні з коротким рукавом в літню пору, кольорові шовкові блузки.

Волосся може бути зібране в хвіст або навіть розпущене (це залежить від ситуації). З прикрас допустимі, крім сережок, кулон або брошка. Парфуми — з ледь вловимим запахом. Макіяж помірний, але губи і колір манікюру можуть бути яскравішими, більш насиченими.

Діловий стиль не такий вже примітивний і сумний. Його можна навіть полюбити.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *