Правильне харчування після свят

Правильне харчування після свят

Багато людей вважають, що під час свят столи повинні ломитися від всіляких вишуканих страв. Часто для людини вихідні дні, напередодні і після Нового року, пов’язані з вживанням різноманітної їжі у великих кількостях, корисність якої викликає сильні сумніви.

Святкові дні проходять, а переобтяжений шлунок і зайві кілограми, а також сантиметри – залишаються. Як допомогти своєму організму повернутися у правильне русло без шкоди здоров’ю? Деякі люди воліють поступово повертатися у форму, влаштовуючи собі розвантажувальні дні.

Ще до того, як дні бенкетів завершаться, багато людей, особливо жінки, замислюються про необхідність забезпечити правильне харчування після свят для своєї сім’ї. Разом з тим, у цьому питанні варто проявляти особливу обачність. Неправильний раціон після тривалих бенкетів може не допомогти, а лише завдати шкоди організму людини і його здоров’ю.

Рекомендується починати дієту через 1-2 тижні після закінчення бенкетів, завдяки цьому шлунково-кишковий тракт буде мати достатньо часу для відновлення своєї працездатності і внутрішньої мікрофлори.

Правильне харчування після свят передбачає комплексний підхід, а не одинарні рішення. Почати краще з розвантажувальних днів. Однак, не слід плутати їх з голодуванням. Дні, коли організму дається розвантаження, означають те, що один або два дні на тиждень людина буде вживати їжі набагато менше звичайного, даючи організму можливість збалансуватися і відновитися.

Правильне харчування після свят

Для їжі в розвантажувальний день рекомендується вибирати один продукт, який добре сприймає організм, корисний і той, який не викликає дискомфорт у людини. Це можуть бути фрукти, овочі, крупи або м’ясо.

Призначення харчування в розвантажувальний день зводиться до того, щоб дозволити організму звільнитися від зайвої їжі, яка не встигає перетравлюватися із-за великої кількості жирів і як результат, викликає процеси бродіння.

Правильне харчування після свят – що готувати?

Одна справа їсти трохи, але що ж вибрати. І чи можна, щоб правильне харчування після свят було не тільки корисним, але й смачним? Така задача цілком реальна! Навіть саму звичайну їжу можна зробити приємною.

Багато дієтологів кажуть, що користь звичайної вівсянки, звареної на воді, неможливо переоцінити в особливі, розвантажувальні дні. Завдяки своїй структурі і консистенції вона обволікає стінки шлунка, дозволяючи йому відновитися.

Якщо ви самі або ваші діти, далеко не є цінителями вівсяної каші – спробуйте зробити її більш смачною. Для цього можна додати корисні сухофрукти, заморожені ягоди, варення або мед – це зробить її смак набагато привабливішим!

Якщо протягом декількох днів шлунок відчував особливі навантаження, краще утриматися від молока, перевагу варто віддати кисломолочним продуктам, властивості яких чудово відновлюють мікрофлору кишечника.

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *