Правильне харчування після свят

Правильне харчування після свят

Багато людей вважають, що під час свят столи повинні ломитися від всіляких вишуканих страв. Часто для людини вихідні дні, напередодні і після Нового року, пов’язані з вживанням різноманітної їжі у великих кількостях, корисність якої викликає сильні сумніви.

Святкові дні проходять, а переобтяжений шлунок і зайві кілограми, а також сантиметри – залишаються. Як допомогти своєму організму повернутися у правильне русло без шкоди здоров’ю? Деякі люди воліють поступово повертатися у форму, влаштовуючи собі розвантажувальні дні.

Ще до того, як дні бенкетів завершаться, багато людей, особливо жінки, замислюються про необхідність забезпечити правильне харчування після свят для своєї сім’ї. Разом з тим, у цьому питанні варто проявляти особливу обачність. Неправильний раціон після тривалих бенкетів може не допомогти, а лише завдати шкоди організму людини і його здоров’ю.

Рекомендується починати дієту через 1-2 тижні після закінчення бенкетів, завдяки цьому шлунково-кишковий тракт буде мати достатньо часу для відновлення своєї працездатності і внутрішньої мікрофлори.

Правильне харчування після свят передбачає комплексний підхід, а не одинарні рішення. Почати краще з розвантажувальних днів. Однак, не слід плутати їх з голодуванням. Дні, коли організму дається розвантаження, означають те, що один або два дні на тиждень людина буде вживати їжі набагато менше звичайного, даючи організму можливість збалансуватися і відновитися.

Правильне харчування після свят

Для їжі в розвантажувальний день рекомендується вибирати один продукт, який добре сприймає організм, корисний і той, який не викликає дискомфорт у людини. Це можуть бути фрукти, овочі, крупи або м’ясо.

Призначення харчування в розвантажувальний день зводиться до того, щоб дозволити організму звільнитися від зайвої їжі, яка не встигає перетравлюватися із-за великої кількості жирів і як результат, викликає процеси бродіння.

Правильне харчування після свят – що готувати?

Одна справа їсти трохи, але що ж вибрати. І чи можна, щоб правильне харчування після свят було не тільки корисним, але й смачним? Така задача цілком реальна! Навіть саму звичайну їжу можна зробити приємною.

Багато дієтологів кажуть, що користь звичайної вівсянки, звареної на воді, неможливо переоцінити в особливі, розвантажувальні дні. Завдяки своїй структурі і консистенції вона обволікає стінки шлунка, дозволяючи йому відновитися.

Якщо ви самі або ваші діти, далеко не є цінителями вівсяної каші – спробуйте зробити її більш смачною. Для цього можна додати корисні сухофрукти, заморожені ягоди, варення або мед – це зробить її смак набагато привабливішим!

Якщо протягом декількох днів шлунок відчував особливі навантаження, краще утриматися від молока, перевагу варто віддати кисломолочним продуктам, властивості яких чудово відновлюють мікрофлору кишечника.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.