Причини печії, які продукти потрібно виключити?

Причини печії, які продукти потрібно виключити.

Хоч раз у житті, але смутне відчуття дискомфорту і печіння в горлі відчувала майже половина жителів Землі. Але деякі бідолахи страждають від печії щодня! Які ж причини печії? Виявляється, дуже багато залежить від нашого меню. Які продукти доведеться виключити зі свого раціону, щоб позбутися від печії?

Печія — це симптом, який виникає тоді, коли слизову оболонку стравоходу дратує кислота, яка закидається в стравохід зі шлунка. Чому це відбувається? Адже в нормі нічого зі шлунка в стравохід надходити не повинно. Значить, швидше за все, ослаблений нижній сфінктер стравоходу – кільцевий м’яз, який і повинен замикати шлунок на “замок”. Але слабкість, розтягнення, грижа та інші проблеми заважають цьому м’язу працювати як слід. Підсумок — неприємні, а іноді навіть хворобливі відчуття за грудинною, в так званій епігастральній ділянці, а також в горлі і нижній щелепі.

Боротися самостійно з печією можна, але краще проконсультуватися з лікарем: адже ця проблема може бути симптомом деяких захворювань. Але іноді вона виникає і буквально за неправильного харчування.

Продукти, що здатні викликати печію

Цитрусові. Вони підвищують концентрацію кислоти в шлунку, в результаті шлунковий сік стає занадто їдким.

Помідори. Не такі кислі, як лимони або грейпфрути, але вони все ж здатні викликати печію через великий вміст в них органічних кислот, які стимулюють травлення. Взагалі, якщо є схильність до печії, з кислими фруктами і ягодами потрібно бути обережніше.

Кава і шоколад. Кофеїн, який в цих продуктах міститься, розслабляє м’язи стравоходу, тим самим сприяє закиданню в нього шлункового соку. А того ще, як на зло, і занадто багато — кофеїн до того ж провокує його надмірне виділення.

Бобові. І взагалі будь-які продукти, які провокують метеоризм і здуття живота. Виділення в процесі перетравлення вуглекислоти є механічною причиною виникнення печії.

М’ясний бульйон. Особливо жирний і наваристий — він робить середу в шлунку більш кислою. Отже, і супи на такому бульйоні можуть стати причиною неприємної проблеми.

Молоко. Дуже багато хто, навпаки, радять пити молоко при печії, мовляв, воно допоможе нейтралізувати жар в стравоході. Насправді, молоко проблему тільки підсилює і продовжує. Так, в перші секунди все добре: випили склянку молока, його лужне середовище швидко знешкодило кислоту в стравоході. Саме молоко, при попаданні молочного білка на слизову, починає виробляти соляну кислоту ще у великих кількостях!

Смажене і жирне. Шашлик, картопля фрі, жирні стейки та інші фаст-фуди, і все те, що відноситься до категорії “важка їжа”. Така залишається в шлунку надовго, тому що її потрібно докладно перетравлювати, і вимагає більшої кількості травних соків і жовчі. Результат передбачуваний — це тривала печія.

Газовані напої (а також пиво і квас), що містять вуглекислоту. Механізм виникнення печії в даному випадку схожий з тим, який провокують бобові і капуста. Вуглекислота — це газ, який розтягує шлунок, тисне на його стінки і стимулює шлункову секрецію.

Гострі соуси і спеції. Подразнюють слизову стравоходу і шлунка, стимулюючи утворення шлункового соку. Так що при схильності до печії з перцем потрібно бути акуратнішими.

Солодке і борошняне. Свіжа випічка і смачні тортики завжди викликають бродіння і підвищене газоутворення в шлунку. Тому потрібно відмовлятися від подібних ласощів.

Алкоголь. Подразнює слизову оболонку стравоходу і підвищує її чутливість до кислоти, це теж може стати причиною печії. Ще спиртне розслабляє всі м’язи тіла, і в тому числі ті самі м’язи, що з’єднують стравохід зі шлунком. Найбільш небезпечними з точки зору виникнення печії є червоні вина.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Юра

  2. Від Lotti

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *