Про користь води

Користь води.

Вода є хімічною сполукою водню з киснем. Вона – універсальний розчинник великої кількості речовин, тому хімічно чистої води в природі не існує. Але незалежно від мінерального складу води, вона активно бере участь у більшості фізіологічних процесів організму і в цьому її користь.

Вода допомагає при застуді

Відомий вислів «Клин клином вибивають» має пряме відношення до користі холодної води при гарячковому стані під час застуди. Спробуйте випити не гарячі напої, які посилюють потовиділення, а холодні. Крижаною водою лікують застуду «моржі». Але це, ні в якому разі не рекомендації, а просто констатація фактів.

Промивання носа водою добре лікує нежить. Для цього вода кімнатної температури вливається в долоньку і почергово, спочатку однією, а потім іншою ніздрею втягується носом так, щоб вона попадала в рот. В результаті зволоження в носових пазухах не утворюються слизові пробки, що служать живильним середовищем для бактерій.

Вода усуває запори

При одноманітному, головним чином білковому харчуванні, із скороченням у раціоні води, послаблюється евакуаторна функція товстої кишки, результатом чого є запори.

Вода, затримуючись в просвіті кишечника, розріджує калові маси, після чого вони легше просуваються через ділянки кишкового спазму. Якщо запори викликані погрішностями в харчуванні або при малорухливому способі життя, то краще вранці перед сніданком випити склянку холодної води, ніж застосовувати проносні засоби, які в результаті призводять до стійких запорів.

Вода – рідина для розуму

Вона корисна для мозку. При її недостатньому споживанні робота мозку порушується. Так, при втраті води менше 6-8% ваги тіла, може наступити напівнепритомний стан. Навіть незначне зневоднення організму порушує концентрацію уваги, особливо після важких фізичних навантажень і розумового напруження.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.