Які бактерії є корисними для людини?

Які бактерії корисні для людини?

Такі мікроорганізми, як бактерії, здатні приносити не тільки шкоду людині. Більшість їх видів є істотною допомогою в житті людей і навколишнього середовища. Як відреагує людина, коли дізнається про те, що у її тілі загальна вага бактерій становить від 1 до 2,5 кілограмів?

Швидше за все, це викличе здивування і шок. Більшість людей вважають, що бактерії небезпечні і можуть завдати серйозної шкоди життєдіяльності організму. Це так, але існують, крім небезпечних, ще й корисні бактерії, мало того, життєво необхідні для здоров’я людини.

Вони існують всередині нас, приймаючи величезну участь у різних процесах обміну речовин. Активно беруть участь у належному функціюванні життєвих процесів, як у внутрішньому, так і у зовнішньому середовищі нашого тіла. До таких бактеріям слід віднести біфідобактерії Rhizobium і E. coli, і ще багато інших.

Корисні бактерії для людини

Тіло людини має мільйони всіляких корисних бактерій, які приймають участь у різних функціях нашого організму. Як ми знаємо, що кількість бактерій в організмі коливається від одного до двох з половиною кілограмів, цей обсяг містить величезну кількість різних бактерій. Ці бактерії можуть бути присутніми у всіх доступних частинах тіла, але в основному, вони знаходяться в кишечнику, де вони допомагають у процесах травлення. Вони також відіграють дуже важливу роль у сприянні запобігання бактеріальних інфекцій статевих частин тіла, і також дріжджових (грибкових) інфекцій.

Деякі корисні бактерії для людини є регуляторами кислотне-лужного балансу і беруть участь у підтриманні рН. Деякі навіть беруть участь в захисті шкіри (бар’єрна функція) від багатьох інфекцій. Вони необхідні та корисні, і як активні працівники в процесах виробництва вітаміну К, і в ролі нормального функціювання імунної системи.

Навколишнє середовище та корисні бактерії

Ім’я однієї з найбільш корисних бактерій у зовнішньому середовищі – Rhizobium. Ці бактерії називаються азотофіксуючими бактеріями. Вони присутні в кореневих клубнях рослин, і виділяють азот в атмосферу. Вважаються дуже корисними для навколишнього середовища.

Інші не менш важливі роботи виконуються бактеріями для навколишнього середовища пов’язані з переварюванням органічних відходів, що допомагає підтримувати родючість ґрунту. Azotobacters це група бактерій, які беруть участь в перетворенні газоподібного азоту в нітрати, які далі по ланцюжку використовуються Rhizobium – азотофіксуючими бактеріями.

Інші функції корисних бактерій

Бактерії є корисними, беручи участь в процесах бродіння. Тому в багатьох галузях промисловості, які пов’язані з виробництвом пива, вина, йогуртів та сирів, не обходяться без використання цих мікроорганізмів для здійснення процесів бродіння. Бактерії, що використовуються в процесах бродіння, називаються Lactobacillis.

Важливу роль бактерії відіграють в очищенні стічних вод. Вони використовуються для перетворення органічних речовин в метан. Отже, вони застосовуються в багатьох галузях промисловості. Деякі бактерії також корисні в збиранні, ліквідації розливів нафти на поверхні водних басейнів Землі.

Інші бактерії використовуються у виробництві антибіотиків, таких як тетрациклін і стрептоміцин. Streptomyces є ґрунтовими бактеріями, що застосовуються в промисловому виробництві антибіотиків у фармацевтичній промисловості.

E. coli, – бактерії, які присутні в шлунку тварин, наприклад корів, биків тощо, допомагають їм у переварюванні рослинної їжі.

Поряд з цими корисними бактеріями є досить небезпечні та шкідливі бактерії здатні призвести до інфекцій, але вони нечисленні.

Раджу почитати також про правильне харчування, для тих кому потрібно набрати вагу.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Саша

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *