Шкода і користь кавунів

Чи можна їсти кавун годуючим мамам?

У серпні-жовтні всі ринки завалені дозрілими зелено-смугастими плодами, із дивовижною соковитою, солодкою м’якоттю – кавунами. Ці ягоди, відносяться до роду Кавун із сімейства Гарбузові. Вони мають унікальні цілющі властивості для людського організму, про які знає переважна більшість.

Але варто більше приділити уваги тому, чим небезпечний кавун для організму людини.

Користь кавуна

В першу чергу, завдяки високому вмісту найчистішої води (близько 90%) і калію, кавун по-праву вважається одним з кращих природних діуретиків. Тому, всім бажаючим очистити нирки, вивести накопичені токсини, схуднути і позбутися надлишкової рідини в тканинах тіла, тим самим істотно зменшити набряклість та обсяги талії, стегон, кавун стане у нагоді.

Крім того, клітковина у складі м’якоті ягоди, природним шляхом зменшує вміст небезпечного холестерину в крові і посилює очищувальну функцію кишечнику, м’яко активізуючи його перистальтику. Систематичне вживання кавуна показано при таких патологіях: мігрені, порушеннях сну, ревматоїдному артриті, подагрі, гастриті, при станах пов’язаних з підвищеною температурою тіла, анемії, набряках серцевого і ниркового походження, атеросклерозі, хронічних запорах, застоях жовчі, при порушенніях обміну речовин, та при ожирінні.

Шкідливість і небезпека від кавунів

Саме завдяки своєму терапевтичному впливу на організм, кавун, як і більшість рослинних продуктів, має ряд протипоказань. З обережністю слід вживати м’якоть ягоди при діабеті, коли присутній високий вміст цукру.

Плід, вирощений з дотриманням усіх технологій і збережений в нормальних умовах, не містить небезпечних для організму речовин. Однак, в останні десятиліття технології вирощування баштанних такі, коли велика частина плодів перенасичена нітратами. Це можна перевірити на будь-якому ринку за допомогою звичного “нітратоміра”. Навіть, якщо кількість нітратів в нормі, існує постійний ризик, що ягоди вберуть в себе шкідливі і токсичні з’єднання із навколишнього середовища, наприклад ті, які продаються вздовж доріг, навалені купою на землі.

Таким чином, будь-який придбаний кавун стає потенційно небезпечним для здоров’я людини продуктом. Ось чому в останні роки настільки часті отруєння кавунами, особливо, придбаними на початку сезону (липень) та вздовж автомагістралей, коли концентрація важких металів у плодах просто перевищує всі допустимі норми.

Не рекомендується годувати ягодою дітей у віці до трьох років, травна система яких дуже чутлива до будь-якого роду токсинів. Дітям, які досягли трирічного віку, м’якоть слід давати в кількості, що не перевищує 0,1 кг на день. Вагітним жінкам варто відмовитись від “кавунових ласощів” з тих же причин.

Крім цього, у зв’язку з потужними сечогінними властивостями, навіть екологічно безпечний кавун небажано їсти жінкам в положенні. На пізніх термінах вагітності всі органи малого тазу і так знаходяться під постійним тиском плоду. Здавлення сечового міхура є причиною частого сечовипускання, тому додаткове навантаження на нього небажане. Крім того, після вживання ягоди, у вагітних часто спостерігається важкість у шлунку і підвищене газоутворення.

Великі дози кавуна можуть спровокувати метеоризм, кишкові кольки і навіть підвищення артеріального тиску. Саме тому не варто захоплюватися поїданням плодів гіпертонікам, хворим на виразку шлунку та пацієнтам, страждаючим збоями в роботі травної системи.

Безпечне схуднення за допомогою кавуна

Небажано дотримуватися кавунової дієти протягом тривалого часу. Вченими встановлено, що якщо вживати більше дванадцяти днів кавун, то з організму вимиються з сечею безліч вітамінів, мінеральних солей та інших цінних сполук. Ось чому всім, охочим схуднути, слід з великою обережністю ставитися до тривалої дієти на кавунах.

Для нормалізації маси тіла цілком достатньо щодня вживати м’якоть плоду в кількості близько 0,3-0,8 кг, причому між прийомами їжі. А при бажанні, один-два рази в тиждень організовувати розвантажувальні дні на кавунах, коли добовий раціон складається лише з м’якоті (до 2 кг), або соку ягоди (до 2 літрів) і питної води.

Єдиний нюанс, плоди, вибрані для дієти, повинні бути вільними від нітратів та інших токсинів. Тому, краще вживати баштанні кавуни, вирощені на власній ділянці, або перед покупкою перевірити їх на вміст нітратів.

Тепер відомо чим небезпечний кавун для людини. Потрібно пам’ятати, що у всьому повинна бути міра!

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *