Заборона на дієту – кому і чому не можна вдаватися до строгих обмежень у їжі?

Заборона на дієту - кому і чому не можна вдаватися до строгих обмежень у їжі?

У всьому світі, напевно, не знайдеться жодної жінки, яка хоча б раз не сідала на жорстку дієту. Більшість представниць слабкої статі постійно обмірковують зміну свого способу харчування. Безліч розроблених «чудо-дієт» не працюють, особливо ті, які розраховані на суттєве зниження ваги за малий відрізок часу. Як правило, якщо кілограми і пішли, незабаром вони майже всі знову повертаються.

За даними досліджень вчених США їх люди, які сидять на дієтах, схильні до різних захворювань, до яких призводить неповноцінне харчування. При цьому, повні випробовувані довше живуть і менше хворіють.

Сучасні дієтологи і психологи виявили певні причини, за яких деяким жінкам заборонено сідати на дієту.

Ослаблений організм

Суть більшості дієт в тому, що вони пропонують значно знизити вживання калорій, а відповідно жорстке обмеження у виборі продуктів. Такий спосіб харчування не оздоровить організм, а навпаки принесе йому істотної шкоди, адже нормальний раціон повинен містити жири, вуглеводи і необхідні протеїни. Тому замість того, щоб жорстко обмежувати себе в харчуванні або взагалі голодувати, слід скласти собі збалансований раціон, наповнений корисними вітамінізованими продуктами.

Погіршення стану здоров’я

Багато жінок домагаються швидкого схуднення методом «шокування» свого організму – різко припиняють вживати не тільки жирну, але і корисну їжу. З часом, правда, організм пристосовується до цього стану, і ефект схуднення втрачається. Наше тіло вчиться насичуватися меншою кількістю калорій, а також може переробляти клітини білків і вуглеводів в жири, які зберігаються у вигляді складок на наших животиках. Також суворе обмеження в їжі призводить до утворення в печінці кетонових тіл, а це вже є ризиком захворювання на цукровий діабет. Тому, щоб не травмувати своє здоров’я, немає необхідності сідати на шокові дієти – достатньо лише трохи відійти від звичного способу життя, харчування включаючи в раціон здорові продукти, збільшивши вживання сирих овочів і фруктів, а також вживати більше рідини.

Виникнення сонливості і відчуття слабкості в тілі

У разі різкого зниження уживаних калорій багато жінок скаржаться на появу слабкості і сонливості. Це пов’язано з тим, що зменшилась кількість енергії, яку вони отримували разом з продуктами харчування. Щоб уникнути дефіцит енергії, необхідно змінити режим харчування, і постаратися їсти дуже часто (кожні 2 години), але невеликими порціями. Такий спосіб харчування дозволить організму вчасно отримувати необхідну енергію, а вага поступово буде знижуватися.

Постійна нервозність

Багато жінок і так схильні до частих змін настрою з впаданням у депресії. Обмеження в їжі тільки погіршують ситуацію. Жінки з емоційною нестабільністю схильні деякий час дотримуватися дієти, а потім починати їсти в необмежених кількостях все, що потрапляє під руку. Тобто ефекту від дієти ніякого, а навантаження на організм – колосальне. Таким людям дієти строго заборонені, а для зниження ваги краще зайнятися спортом і зменшити порції їжі.

Активний спосіб життя

Якщо жінка веде активний спосіб життя, соціально значуща, часто відвідує корпоративні заходи, ресторани, прийоми, то прийняття рішення про обмеження себе в харчуванні може суттєво вплинути на її звичне життя. Відмовлятися від прийомів і кожен раз пояснювати, що «я на дієті» не зовсім прийнятно. Тут кращою альтернативою дієти буде поступовий перехід від звичних продуктів харчування до менш калорійних. Варто пам’ятати, що здорова їжа не тільки містить більше поживних речовин, але і може бути цілком смачною.

Активні заняття спортом

Давно відомо, що секрет схуднення – в русі. Неможливо скинути зайві кілограми, сидячи на дивані. Проте поєднувати строгу дієту з активними заняттями спортом теж не можна. Виснаження організму настане дуже швидко.

Заборона на дієту - кому і чому не можна вдаватися до строгих обмежень у їжі?
При фізичних навантаженнях слід харчуватися регулярно, вибираючи ті продукти, які добре пригнічують відчуття голоду і є поживними.

Мітки:

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Ольга

  2. Від соня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *