Гіпохолестеринова дієта – призначення і продукти

Гіпохолестеринова дієта - призначення і продукти

У звичному розумінні під дієтою мається на увазі спеціальне харчування, кількість їжі при якому направлена на зниження зайвої ваги. Але все більш популярними стають так звані лікувальні дієти, метою яких є не тільки позбавлення від зайвих кілограмів, але і поліпшення власного здоров’я. Одна з таких і є гіпохолестеринова дієта.

Сутність і призначення гіпохолестеринової дієти

Як ви вже зрозуміли, мова піде про гіпохолестеринові дієти. Більшість сучасних людей страждають підвищеним рівнем холестерину. Це для них, немов “бонус”, що з’являється із-за неправильного харчування. Холестерин виникає, якщо їсти жирну, копчену і солодку їжу. Причому, тут ключову роль грає кількість з’їдених продуктів. Звичайно ж, балувати себе смачненьким можна і потрібно. Але ось регулярно, день у день, харчуватися виключно смаженою картоплею з відбивними небезпечно для здоров’я.

Чим небезпечний холестерин? Справа в тому, що він відкладається на стінках кровоносних судин, утворюючи холестеринові бляшки. Вони, в свою чергу, роблять просвіт в судинах дуже невеликим, із-за цього кров погано циркулює. У підсумку, атеросклероз призводить до серцево-судинних захворювань, цукрового діабету і так далі. Крім того, відірвана бляшка разом з тромбом може викликати інсульт. Тому стежити за своїм раціоном потрібно обов’язково, щоб не стати заручником серйозних наслідків. Якщо рівень холестерину підвищений, необхідно дотримуватися дієти. Навіть, якщо вам пропишуть таблетки, то вони не будуть ефективними до тих пір, поки не нормалізуєте свій раціон харчування.

Дозволені і заборонені продукти

Відтепер доведеться забути про бутерброди з маслом, котлети і салати з майонезом. А вся справа в тому, що ці страви містять жири, які при підвищеному холестерині протипоказані. Якщо не можете відмовитися від м’яса, то просто замініть його на більш дієтичного кролика, перепілку або курку. При цьому м’ясо краще готувати в пароварці або в духовці. Приберіть з меню паштети, ковбаси, консерви та інші напівфабрикати.

Вибираючи молочну продукцію, орієнтуйтеся на те, щоб у ній було мінімальна кількість жирів. Що стосується йогуртів, то вони повинні бути без цукру і штучних добавок. До речі, йогурт можна навіть зробити в домашніх умовах, використовуючи для цього закваску. Тепер трохи про напої. Забудьте про чай, каву, газовані напої та алкоголь. Все це заборонено при високому рівні холестерину.

Взагалі, навіть здоровій людині рекомендується для нормальної життєдіяльності випивати в день по 1,5-2 літри мінеральної води без газу. Окрему увагу хочеться приділити рибі, особливо лососю. У ньому містяться “Омега-3” ненасичені жири, які сприяють виведенню холестерину. Також включіть в свій раціон гриби-гливи, так як вони містять речовину лавостин, який є аналогом природного статину, що і бореться з бляшками.

Мітки:

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *